Головна » 2018 » Лютий » 12 » Зберегти та завадити знищенню!
15:35
Зберегти та завадити знищенню!

Зберегти та завадити знищенню!

(з нагоди відкриття в історико-культурному заповіднику «Слово о полку Ігоревім» першої в 2018 році виставки)

«Збережена історія»! Така назва виставки робіт живопису та графіки, яка 9 лютого 2018 року розпочала роботу у виставковій залі Новгород-Сіверського історико-культурного заповідника «Слово о полку Ігоревім».

Невтомні руки та творчі серця колективу підготували прекрасну роботу - справжню духовну скарбницю на показ вимогливим та небайдужим до історичної минувшини містянам та гостям. Змістовно зібране з творчих доробків одразу кількох майстрів пензля, які перебувають у фондах музею, чергове творіння патріотичних музейників впродовж місяця хвилюватиме серця та душі поціновувачів старовини. 

39 робіт художників Л.Могучова, П.Бредюка, Д.Варакути, Т.Строганової, В.Карася та інших митців, за словами заступника директора музею-заповідника з науки Олени Радченко, «мають довести кожному глядачеві, який увійшов до цієї зали, що у Новгорода-Сіверського є своє неповторне архітектурне обличчя з задовільно збереженим середмістям кінця 19-поч. 20 століття. Разом із тим, відповідним кроком - ми прагнемо вкотре нагадати, що останні десятиліття доволі гостро поставили на порядок денний проблему так званого «осучаснення» старовинної забудови. На жаль, як і в інших історичних містах України, в Новгороді-Сіверському активне впровадження у приватному секторі ширвжиткових оздоблювальних матеріалів (пластик, сайдинг, метало-пластикові вікна тощо) веде до швидкої та незворотньої втрати надбання з віком під 150 років і старіше. І що з сим робити - наразі ніхто не знає, оскільки нема ніяких програм, правил, інструкцій тощо, як нема й належної для прикладу поведінки власників у контексті ремонтних робіт на будівлях Новгорода-Сіверського!? Разом із тим, навіть ця невеличка виставка, до якої увійшли роботи місцевих авторів та художників із інших міст України, охоплюючи у часі період від 1940-го до наших днів, сміливо доводить наші втрати, а так і ставить вимоги щодо збереження надбання.» 

До речі, музей-заповідник «Слово о полку Ігоревім» - єдина установа у найпівнічнішому краї України, яка реально акцентує увагу на фізичному стані архітектурних пам’яток, на ширенні негативних тенденцій, на конкретних втратах того, що тільки «вчора» було поруч, а сьогодні - зруйноване, а то й втрачене остаточно!

Відповідний напрямок діяльності музейників і знаходить своє втілення у проведенні виставок картин, світлин, стародруків та інших артефактів, які опиняються перед нами наживо. «Минулого року ми організували 14 виставок. Сьогоднішнє відкриття, - каже пані Олена Радченко, стає першою у 2018 році, впродовж якого ми розраховуємо на не меншу кількість. Ось вже у квітні зустрічатимемо виставку, яка прибуде з Семенівки до 100-річчя Української революції. А далі - з археології, до 175 роковин Дмитра Самоквасова. У наступному в цій залі її змінить колекція вишивки різних часів на Новгород-Сіверщині. А там і готуватимемо роботи до 985 річниці згадки про Спасо-Преображенський монастир. Вже очікують свого часу, щоб постати перед глядачами і світлини з життя Новгород-Сіверщини 40-х-60-х років… Словом, нам нема коли розслаблятися, коли йдеться лишень про виставкову роботу!» Ну і слава Богові, оскільки знаємо, що колектив заповідника працює досить енергійно та завзято, а серед інших щоденних справ, на пристойному рівні тримає позицію з проведення виставкової роботи - актуального для Північної Сіверщини напрямку оздоровлення духовного простору після потужного та тривалого змосковщення! Успіхів вам, друзі!

Категорія: Життя мого міста | Переглядів: 100 | Додав: Valery | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar