Головна » 2015 » Вересень » 10 » ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ДО ГОЛОВИ НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
15:02
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ДО ГОЛОВИ НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Відкритий лист до голови 

Новгород-Сіверської міської ради

 Сергія Пунтуса

Шановний Сергій Вікторович!

Звернутися до вас з відкритим листом примушує ситуація з безпідставним затягуванням Новгород-Сіверською міською радою ухвалення рішення про перейменування вулиць, завулків, узвозів та майданів у відповідності до вимог чинного законодавства України.

Прийняті Верховною Радою України Закони про декомунізацію, серед яких і «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» чітко визначили порядок дій керівництва громад на виконання важливого завдання - повернення історичної справедливості та позбавлення країни від тоталітарної минувшини. Разом з тим, нещодавні події у місті Щорс, де за згодою керівництва самоврядування та районної державної адміністрації депутатами районної ради були брутально знехтувані законодавчі вимоги щодо перейменування міста, стурбували патріотичну громадскість. Бо йдеться не про дитячі розваги дорослих, народжується, як колись на Донбасі та у Криму спротив законодавчим ініціативам Української Держави. Тож чи не здається вам, що й влада Новгорода-Сіверського чинить помилково, гальмуючи виконання Законів Верховної Ради? Дорікаю, бо за 4 місяці, як запрацював Закон, у Новгороді-Сіверському ніяких зрушень не відбулось. Не змінено жодної назви, не прибрано антиукраїнських символів, знаків та пам’ятників вождям совєцької системи. А «розфарбований ленін» у центрі міста - чергове свідчення байдужості у прийнятті розумного рішення про демонтаж тоталітарного символу. На жаль, за цей час міським керівництвом навіть перелік об’єктів, на які розповсюджується дія Законів про декомунізацію, не складено і не доведено до відома населення через засоби масової інформації. Не випадково постає обєктивне запитання: кому вигідна повільність та млявість міської ради у виконанні українських законів у Новгороді-Сіверському?

Ось тому, переймаючись долею УКРАЇНСЬКОГО у рідному місті, а не прогнозуванням голосів на виборах 25 жовтня, покладаючись на досвід відстоювання національних інтересів у громадсько-політичній та депутатській діяльності, не можу не погодитись з претензіями містян, обурених незрозумілою позицією діючої владної команди в організації відповідних заходів. Скажете - помиляюсь, можливо. Але чому впродовж третини року ми так і не побачили документ від влади про утворення фахової комісії з вивчення пропозицій громади? Чому міськвиконкомом не підготовлені зрозумілі роз’яснення для громадян про очікувані заходи у Новгороді-Сіверському? Чому ще у травні 2015 року у контексті реалізації нових Законів не визначилися з порядком прийняття пропозицій від жителів міста, громадських та політичних організацій? Чому не опублікували у місцевих ЗМІ інформацію про створення «експертної групи» та її склад, розклад роботи, про відповідальних за збір пропозицій тощо? Ну і останнє у рядку зауважень - чому головою міста чи його заступником не було проведено громадських слухань з питання, яке вже з початку перетворилось на безкінечну хаотчну тяганину у владних кабінетах?

Прикро, але у цій бездіяльності насторожують дві речі. Перш за все - відсутність бажання у влади організувати підготовку питання науково, фахово, толерантно, відкрито та гласно. А по-друге, ігнорування місцевими чинниками вимог Законів Української Держави!? Тим більше, що конкретні терміни, впродовж яких населеним пунктам України має бути повернуте УКРАЇНСЬКЕ обличчя, визначив законодавець!

Ну і, звичайно, шановний пане голово, про головне. У якій державі ми живемо сьогодні, хочемо жити завтра та будуть жити прийдешні покоління новгород-сіверців? Так, ви правильно зрозуміли. В УКРАЇНСЬКІЙ. А коли так, то чому сьогодні ті, кому закортілось взятися за справу, визначену вітчизняним законодавством, демонструють неповагу до УКРАЇНСЬКОГО? Тим більше у такий відповідальний, важкий та життєво небезпечний час? Адже вам, сподіваюся, добре відомі мої зостереження з названої теми, які були викладені на сторінках «Сіверського краю»? І хоча повертатися до висловленого нема потреби, всеодно, пане голово, хочу повторити, що шлях до формування громадської думки містян обраний помилково і з порушеннями, оскільки громада виявилася позбавленою участі у заході. А думки окремих представників керівництва міськвиконкому, що бува подаються у районній газеті та на місцевій телевізії, нагадують відвертий каламбур, схожий на дитячу гру «у назви», а не на позицію уповноважених осіб.

Тому прикро, що на тлі безініціативності влади, суперечливих пропозицій «експертів», при відсутності «у руках» Концепції запровадження нових назв та Порядку здійснення ініціатив міської громади, на Новгород-Сіверський очікує сумна доля - перетворення міста Магдебурзького права та Козацької Слави на щось незрозуміле, чужинське, не українське. Нагадую, бо ви маєте знати, наскільки важливо сьогодні не «вимити» з життєпису Новгорода-Сіверського його УКРАЇНСЬКИЙ зміст.

Тому, не поділяючи позицій керівництва у підході до виконання Українського законодавства у частині проведення заходів з декомунізації та виходячи з вище викладеного, прошу вас, використавши повноваження Новгород-Сіверського міського голови:

1.Опублікувати офіційний документ про утворення «експертної групи» при виконавчому комітеті Новгород-Сіверської міської ради з відповідним складом.

2.Опублікувати Порядок визначення приорітетів з найменування (перейменування) вулиць, завулків, майданів тощо у Новгороді-Сіверському.

3.Опублікувати перелік вулиць, завулків, майданів, визначених до зміни назв у Новгороді-Сіверському та об’єктів, що підлягають демонтажу, як символи тоталітарної доби.

4.Опублікувати офіційні пропозиції від «експертної групи» щодо найменувань (перейменувань) вулиць, завулків, майданів тощо у Новгороді-Сіверському.

5.Наданими Державою та громадою повноваженнями забезпечити, не переймаючись політичною кон’юктурою та впливом чинника виборів виконання Українського законодавства щодо декомунізації, унеможливлюючи створення у місті підгрунтя для реваншу чужинських сил.

Шановний пане Сергію. Можна сперечатися і висловлювати незадоволення відповідними зауваженнями. Разом з тим, ми не маємо права ігнорувати реальну картину життя. А воно таке, що за даними дослідження громадських експертів всеукраїнської коаліції «Прозорі ради», яке проводилось на Чернігівщині, «щодо приведення у відповідність місцевих нормативно-правових актів до норм чинного законодавства (зокрема, регламентів місцевих рад, виконавчих комітетів, статутів територіальних громад тощо)» (цит. джерела), у рейтингу відповідності проаналізованих нормативних актів органів місцевого самоврядування нормам українського законодавства, за повідомленням http://pik.cn.ua/ серед досліджених 8 міських рад Новгород-Сіверська є останньою. Мало того, як пише назване видання Новгород-Сіверська міська рада була серед таких, що «взагалі не відреагували на надіслане звернення у встановлений законом термін – протягом 30 днів». Отож, як кажуть, «факти - упряма річ».

З надією на порозуміння та повагою до спільної справи Борис Домоцький, депутат Новгород-Сіверської районної ради, редактор часопису «Правий Берег Десни»

 

http://pik.cn.ua/17668/u-novgorod-siverskomu-sabotuyut-dekomunizatsiyu/

 

Категорія: Життя мого міста | Переглядів: 438 | Додав: Valery | Теги: відкритий лист | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar