Головна » 2015 » Листопад » 11 » Вибори: від безвідповідальності «революціонерів» – до реваншу вчорашніх!?
20:00
Вибори: від безвідповідальності «революціонерів» – до реваншу вчорашніх!?

Вибори: від безвідповідальності «революціонерів» – до реваншу вчорашніх!?

Політична картинка з Новгород-Сіверщини

У Новгород-Сіверському краї вибори завершились. У всякому разі про таке можна здогадатися, взявши до уваги інформацію у місцевих ЗМІ від імені ТВК. Тож, що у підсумку? Та спочатку заглянемо на терени району, по якому ходили кандидати, які балотуючись на посаду депутата районної ради представляли 7 політичних сил.

Здається, вже на старті перегонів кожному більш-менш кумекаючому у справі виборчих компаній ставало зрозумілим, що новий Закон «гарантував» проходження до ради бувших регіоналів під знаком «очільництва» нових політичних проектів у провінціях колишнього «червоного поясу» Чернігівщини. Так воно й сталося. Разом з тим, певні моменти, які стали для новгород-сіверщини «ексклюзивом», варто виділити окремо.

Перш за все щодо списку пройшовших достойників. Їх відтепер 26, що є половиною від чисельності скликання 2010-2015 років.

По-друге, у районній раді опинилося 15 нових депутатів, котрі не займали виборні посади у сесійній залі останніми каденціями.

По-третє, серед депутатів, отримавших можливість йти на вибори через свою належність до певної політичної сили, тільки половина людей зі списку обраних називають себе членами партій. Звичайно, що парадокс, натомість у такій спосіб вкотре можна впевнитися, як деякі кандидати вже «втомилися» від перманентної зміни політичного формату щоразу напередодні виборів. Тим більше, коли очікуване щастя посісти місце районного «сенатора» вимагає зміни «орієнтації»!? Звісно, що ідеологічної! Словом, бардачок «етакий», шановні депутати!

Четвертою особливістю виборів 2015 року на Новгород-Сіверщині став небувалий досі вияв неповаги чи несприйняття морально стомленим електоратом бувших одіозних «регіоналів»-посадовців. Відразу цілого гурту екс-чиновників, які впродовж тривалого часу займали керівні посади у районі. Їм показали «на двері»! Мовляв, сидіть вдома на пенсіях!

П’ятим аргументом на користь результатів виборів до районної ради виявився провал практики «зливу» округів. Не вийшло. Між іншим, регіоналам вже раз легко далися довибори на цьому ж окрузі. У минулому скликанні, геть безсоромно, у неприйнятний спосіб, взяли вони через тиск на кандидата чи не 35-й багнет «регіоналів» у раді. Слава Богові в одну водичку двічі не увійти! Тож, не сталося, як гадалось. «Облом» вийшов. Як в одного з кандидатів, так і в тих, хто «підтанцьовував» йому. Науку «чесності», втерши носа всім, преподніс найменший за чисельністю голосувальників округ Новгород-Сіверщини. Село Березова Гать проголосувало за земляка, а не за «колишнього»! А спроба дати «зелене світло» мовчанням сил Майдану на окрузі, провалилась!

Очікуваним виявилось проходження до районного самоврядування двох людей, які позиціонуються з «кучмистсько-януковицькою» епохою та тривалим очільництвом виконавчих та самоврядних структур Новгород-Сіверщини. Одному з них - допомогло очільництво списку, а іншому – популізм на темі лобіювання «збереження» від закриття однієї з сільських загальноосвітніх шкіл.

До позитиву підсумків голосування до райради може бути зачислено і проходження політично незаангажованих депутатів. Більшість з них - виробничники. Хоча й без «ноу-хау» не обійшлось. Одразу 7 крісел займатимуть лісовики!?

Натомість явно прохолодне ставлення публіка виявила до присутності на виборних посадах творчих людей. Електоральна спільнота у такий спосіб, здається, довела тим хто йшов занадто «впевнено» у списках, що до виборів потрібно готуватися. А це значить - серйозно займатися політикою. Тобто, не просто кивнути головою, мовляв «записуйте і мене, коли вам потрібно!»

Розчаровує робота виборчих штабів політичних сил. Між іншим, як з боку демократичних майданівських, так і тих, що пішли «кількома колонами», замість традиційно однієї - «регіонів». Йдеться про невміння чи небажання підготуватися до красивого, обгрунтованого зі здоровим глуздом виставлення авторитетних кандидатів на всіх 26 округах. Адже за умови розумного аналізу зі спільним кандидатом на кожному окрузі, чотири політичні сили: «Блок Петра Порошенка», «Батьківщина», «Радикальна партія Ляшка» та «УКРОП» мали можливість отримати до 20-24 мандатів у раді. На жаль помилки, які пов’язані з нестачою досвіду організації виборів, не стали головною причиною невдалого підсумку на переважній більшості округів для «революційних» сил. Питання завалилось внаслідок елементарної безвідповідальності функціонерів. Варто згадати Кудлаївський, Биринський, Лісконогівський… округи.

«Гарбуза» отримали у підсумку і діючі чиновники. І хоча формально вони називаються більше року «новою» командою, але запах епохи януковичів зіграв проти. Не отримали жаданих прохідних «балів» для ради. Вилетіли чи «пролетіли» всі!!! Невдалим виявився округ і для голови РДА з заступницею, про що не здогадувався від початку хіба що першокласник?

Ну, а як же сидітиметься новообраним представникам громад у залі райради? Хочете об’єктивно? Не дуже зручно. Все грішне виявиться на старті першого засідання, коли обиратимуть керівництво. Складність породжена як розстановкою політичних сил, так і бажанням кількох діячів повернутися до керування від «безробіття».

Ті, що представлятимуть колишніх «регіоналів», отримали 14 місць. Перевага мізерна, одначе амбіційним діячам вона надає перспективу боротися за місця на кріслах кабінетів голови та заступника. Цього разу відомі діячі епохи януковича - Вячеслав Кауфман,бувший голова РДА та Сергій Пунтус, колишній голова Новгорода-Сіверського, мабуть, не залишаться осторонь спроби «взяти» перемогу. Бої будуть принципові. Наразі ж, наскільки відомо з джерел, наближених до активістів трьох політичних сил, що репрезентують «регіоналів», тривають перемовини.

Головна ж інтрига дня, звичайно, полягає у площині знаходження у таборі «демократичних» колег 3-4-х тітушок. Так, задля перемоги вони будуть потрібні. Разом із тим, можливим варіянтом виборів керівництва Новгород-Сіверської районної ради може стати виставлення спільної кандидатури від партій Майдану з додаванням «УКРОПУ». Хоча, як доводить досвід роботи райради, тут погоду знов прагнутимуть творити по-повній - «вчорашні», а від можливих кандидатів демократичних сил очікуватимуть «підтримки», яка в іншому місці вважалась би зрадою. Тож, здається, «Блоку Петра Порошенка», «Батьківщині», «Радикальній партії Ляшка» та «УКРОПу» задля вдалого старту та демонстрації поваги до принципів Революції Гідності, а так і до несприйняття «старої» гвардії, конче необхідно виставляти кандидатів як на посаду голови, так і заступника. Вимагати голосування у «пакеті», коли будуть відомі імена «у парах». Як голів, так і заступників.

Разом з тим, вже сьогодні шириться районом інформація, що на стезю чергових оборудок та лукавства стають “регіональниє товаріщі», які, опинившись у лавах «революційних» сил та «пролетівши» на окрузі, хочуть зробити «ход коньом по голове..»!? Чиниться тиск на переможця від «БПП-Солідарність» на одному з округів - директора школи, щоб він написав відмову на користь дрібного чиновника, що хоче, будь-за-що опинитися серед депутатів! А там - відомо для чого. Так, згоден, ганьба! Одначе, хіба це не прагнення до реваншу, про який я писав? Коли зберуться ватагою бувші «регіони» тепер вже під прапором сил Майдану? Я так і сказав пану, щоб не вздумав писати відмову. Адже він впевнено переміг і йому надано велику довіру людей трьох сіл.

Звичайно, внаслідок невдалої участі діючих чиновників РДА у виборах, вплив керівництва районної державної адміністрації на формування самоврядного очільництва Новгород-Сіверщини буде номінальним. Хоча, як буває у нашім краї, не можна виключати і можливостей певних домовленостей та «торгів» з проходженням до керма ради тих, кого Революція Гідності позбавила «тронів»!?

Ну й звичайно, що за всіма перепетіями роботи районної ради має слідкувати громадськість. Починаючи від участі у роботі першої сесії і закінчуючи постійним контролем за виконанням всіма обранцями своїх обов’язків перед громадою. Амінь

Категорія: Політика | Переглядів: 316 | Додав: Valery | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar