Головна » 2018 » Січень » 20 » Вбитий кулею московського ворога
13:23
Вбитий кулею московського ворога

Вбитий кулею московського ворога

(До 3-х роковин загибелі нашого земляка Івана Євдокименка на московсько-українській війні в Донецькому аеропорту 20 січня 2015 року)

Ранковий бій 20 січня 2015 року з московським ворогом став для нього останнім. А Іван Євдокименко (позивний «Ляшко») - зовсім молодий парубок, який не повернувся разом із кількома побратимами до місця дислокації військової частини, навічно залишився у пам’яті сучасників 22 річним хлопом.

Тієї холодної туманної днини вояки одного з підрозділів 81-окремої штурмової десантної бригади мужньо чинили спротив лютому ворогові. «Іван до останнього набою прикривав групу військових, скаже про вчинок побратима один з військовиків бригади з позивним «Матрос». Напише про нашого Героя, батьки якого мешкають у с. Горбів і «Вікіпедія»: «Іван Євдокименко був у групі Миронюка («Сета»), яка 20 січня 2015 року поблизу Донецького аеропорту вийшла прямо на російських терористів та потрапила під шквальний вогонь поруч із розбитим ангаром. В бою Іван відстрілювався до останнього набою…» Тепер тільки пам’ять про сміливого вояка-націоналіста…

Батьки Івана Євдокименка - мужнього десантника, пройшовшого від початку і до завершення Революцію Гідності та відбувшого за покликом серця на передову війни, кілька місяців (від січня і до квітня 2015-го) нічого не знали про єдиного синочка, сподіваючись на диво. А від травня 2015 року тіло Івана Євдокименка покоїться в землі, яку боронили діди-прадіди, залишаючи кожному поколінню нащадків можливість звершити мужній чин у лиху годину для Батьківщини. Сей час настав і для молодого покоління УКРАЇНЦІВ у 2014 році, коли ціною життя вони закрили тіло рідної землі від північно-східного ворога, прийшовшого з Московії.

Іван був опізнаний серед десятків мужніх патріотів на одному з цвинтарів Дніпропетровщини в квітні 2015 року і після ідентифікації, за експертизою ДНК, з військовими почестями навічно відданий землі у м. Шостці. Вдячні мешканці міста, де зростав патріот, назвали іменем земляка, чиє коріння ховається в глибинах наддеснянського с. Горбова на Новгород-Сіверщині, одну з вулиць Шостки. А на будівлях школи №5 та хіміко-технологічного коледжу, в яких навчався Іван, відкрили Мемориальні Дошки.

Українці наділені Господом величезним даром – пам’яттю про добрих, розумних, сміливих та патріотичних достойників. До їхнього сонму відтепер належатиме і наш земляк Іван Євдокименко, до останнього подиху виконавший обов’язок на захисті рубежів України 20 січня 2015 на території Донецького аеропорту в бою з московитами… Царство Небесне тобі, мужній УКРАЇНЕЦЬ. А ми, нині сущі - зберігаймо вічну пам’ять про сміливого козака з Новгород-Сіверського Подесення. Слава Україні! Героям Слава! Слава Нації! Смерть ворогам. Амінь.

Категорія: Духовність Сіверського краю | Переглядів: 75 | Додав: Valery | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar