Головна » 2017 » Грудень » 24 » Урок у потязі про Степана Бандеру
21:58
Урок у потязі про Степана Бандеру

З нотатків подорожуючого приміським потягом
             Урок у потязі про Степана Бандеру
     Таким уроком виявилась для невеличкого гурту чоловіків з Подесення поїздка приміським потягом. Він був змістовно проведений невідомим патріотом і почутий мною під час поїздки дизелем найкоротшою грудневою дниною.
 
      Хвилини до першої після Новгорода-Сіверського зупинки - Юхнова, як завжди, пролітають геть швидко. Але вигуки юрби, гуртовий спів, високодецибельні емоції некерованої публіки – все таки залишають помітний слід у пам’яті. Дещо закарбовується надовго. От і того дня я став свідком доволі інтелігентної дискусії кількох чоловіків різного віку про Степана Бандеру.
     Та зараз не про зміст бесіди хочеться сказати. Йдеться про обнадійливі зміни у свідомості тієї частини суспільства, яка за певних умов може змінити свій погляд на процеси, які відбуваються, а так і покинути коло темних сил, котрі уважно дивляться на московію, прославляють канувшу у літа советську імперію, а останні роки ще й клянуть Майдан, ставший «главнай прічінай вайни на Данбасє».
 
      Словом, як тільки я почув принципові аргументи на користь величності постаті Степана Андрійовича, які сміливо та енергійно продукував один зі співрозмовників, аж на душі полегшало. Мабуть вчитель чи іншого профілю гуманітарій з невеличкою чорною борідкою та виразним обличчям інтелектуала дохідливо, хоч і швидко, розкладав по полицям своїм попутникам все про «бандерівців»! Але, його «лекція» для сіверських дядьків відрізнялась від тих спітчів патріотів, за якими знов і знов виникає чимало невдоволень у колі опонентів.
     Сей ерудований хлоп просто «заганяв у дошку цвях правди». Він брав за інструмент перевиховання сих вбитих лже-правдою сіверців життя молодих вчительок-випускниць Новгород-Сіверського педагогічного училища на Західній Україні наприкінці 40-х-на поч. 50-х років. Йому таке історичне багатство повідала бабуся, котра сама навчалась, одразу за вигнання нацистів з Новгород-Сіверщини, у педагогічній школі. Незнайомий патріот «по –живому» розбив ту брехливу «качку», запущену у мізки гомо-советікус про масові розправи «упівців» з молодими педагогами на Західній Україні, які приїздили з Лівобережжя. Почули вони і про операції «енкаведистів», перевдягнених у однострої УПА!
     Дійсно. Не вистачає тутешньому люду, навченому слухати безглузді комуно-ригівські байки, кількох важливих речей. По-перше, вміння мислити. І таких, що хочуть, але не вміють, варто вчити. По- друге, вони позбавлені «живої» цікавої та правдивої інформації про реальні події від патріотичних носіїв. Тобто, майже як за їхнім вождем: «факти - упрямая вєщь»!    Але, перевернутими догори дригом, фальшивими фактами досить вдало прислуговуються українофоби різного гатунку, ватники та всіляка неосвічена публіка. А тут у потязі я почув краєчком вуха дещо з методики подолання «безпросвітньої політичної темряви» і був вельми задоволений, спіймавши себе на думці, що не все ще втрачено у Новгород-Сіверському краї! На просторі, який довго називався «червоним поясом» і де впродовж всіх років Незалежності (до 2014 року) знання на уроках життя земляки найчастіше засвоювали лишень з подачи комуно-регіонівських «вчителів». З тим і жили, даруючи на кожних виборах сим авантюристам не менше 60% голосів!
     Так що, слава Богові, коли новий рік для себе невеличкий гурт моїх земляків розпочне 1 січня зі згадки про славного Лицаря Української Землі Степана Андрійовича Бандери! Дивись і дружин своїх привітають з роковинами Провідника. Адже будь-яка наука не минає безслідно. А тим більше, коли це змістовний урок про Степана Бандеру у потязі.

 

Категорія: Люди | Переглядів: 143 | Додав: Valery | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar