Головна » 2017 » Вересень » 23 » СОВЕЦЬКІ ПАРТИЗАНИ ЗАМІСТЬ ГЕТЬМАНА МАЗЕПИ
19:33
СОВЕЦЬКІ ПАРТИЗАНИ ЗАМІСТЬ ГЕТЬМАНА МАЗЕПИ

         Совецькі партизани замість гетьмана Мазепи

     22 вересня, за встановленою 2001 року непохитною традицією вшанування совецьких «народних месників», влада Новгород-Сіверщини за будь-якої погоди не забуває засвітитися на серйозних заходах із цього приводу. На жаль, відірване від загальнонаціонального процесу життя Північної Сіверщини таке, що свідомість та судження місцевих чиновників у площині подій Другої світової війни так і залишаються на сталінсько-брежневських позиціях. Вони так і не засвоїли свіжої інформації (а можливо й не забажали?) про зміст та сутність так званого партизанського руху на Новгород-Сіверщині у 1941-1943 роках. І це прикро. Як для всієї громади району, так і окремих населених пунктів, гуманітарних установ та закладів освіти. Ну, а за самих місцевих «вождів» просто соромно.

     А взагалі хотілось, щоб владне панство на цій темі прозріло. Йому було б простіще орієнтуватися у просторі та часі. Одним словом, коли б отримали відповідні знання, то ні про який «масовий партизанський рух» на Новгород-Сіверщині не згадували б. Бо не було його, підкріпленого запасом відповідних документів, (окрім хіба що «запісочєк» чи «восспомінаній» місцевих партійних активістів). Разом з тим, навіть виходячи з ситуації, коли ці достойники залишаються сліпо віруючими всьому написаному за совка про «партізанскоє двіжєніє» на окупованій території, здається значно зрозумілішим з їхнього боку виявилось вшанування жертв мирного населення. Так, знищеного нацистами Німеччини та угорськими приспішниками на теренах Новгород-Сіверщини якраз внаслідок провокаційно-авантюрної діяльності «красних мстітєлєй». Тих, що перманентно обирали собі зручні локації на окупованому просторі району під «майданчики» для вчинення терористичних актів, наперед знаючи про незворотність помсти окупантів кровавою розправою над мирним населенням! Отож у цей день і варто було публічно засудити нахабно-безвідповідальну поведінку «мстітєлєй» на Новгород-Сіверщині, котра за їхньої провини втратила кілька сотень земляків, яких було розстріляно чи спалено живцем.

      Але наразі це тільки бажання. Бо ніяких позитивних змін у генезі свідомості не відбувається, оскільки і через 74 роки після вигнання нацистських окупантів з Подесення місцеві начальники так і не наважуються піти на рішучі та виправдані кроки в своїх оцінках минулих подій. Куди краще продовжувати грати на стомлену економічним занепадом району публіку своїм рабським нутром, на кшталт «дєдиваєвалі»! Тим більше, що «з-за порєбрика» з «тарілок» мало «не душу рве» кремлівська ідейка з «бессмертним полком»!?

     Ось тому у ці дні вони, як і всі 74 роки так і не чіпають теми великих людських жертв від партизанських провокацій, ініційованих часто самими кремлівськими наймитами, закинутими у межі району в рейдових групах «енкаведистів» чи сабуровців. Йдеться про масові вбивства у х.Боєць, с. Мурав’ях, з якими жорстоко розправився ворог, та про загибель селян у с.Орлівці від рук совецьких партизан (читай Щоденник М.Попудренка, книгу В.Д.Зуй «Містечко Орлівка на Убеді).

     Ну, а нам залишається вкотре нагадати, що куди розумнішим та патріотичнішим стало б вшанування 22 вересня (навіть ритуальне, допоки справді патріотичні достойники не перебуватимуть у владі на місцях!) пам’яті Гетьмана України Івана Мазепи (1639-1709), зробившого достойний, як для згадки у поколіннях нащадків, внесок (чит. універсали Мазепи) у розвиток Новгорода-Сіверського та навколишніх сіл краю. От тільки, як підказує відчуття, мабуть, зарано!? Не час. А коли так, то й вимоги до нинішніх володарів «маленьких» булав у далеких від столиць провінційних закутках виглядають, швидше за все, віртуальними. Амінь.

Категорія: Політика | Переглядів: 204 | Додав: Valery | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar