Головна » 2016 » Серпень » 23 » СЬОГОДНІ - ПІДНІМАЄМО ПРАПОР УКРАЇНИ, А ЗАВТРА - ВІТАЄМО ЛЕНІНА
16:32
СЬОГОДНІ - ПІДНІМАЄМО ПРАПОР УКРАЇНИ, А ЗАВТРА - ВІТАЄМО ЛЕНІНА

              Сьогодні - піднімаємо Прапор України,

                       а завтра - вітаємо Леніна


Сьогодні у Новгороді-Сіверському відзначали День Державного Прапора України. На стадіоні зібралось до трьох сотень людей, щоб урочисто привітати молодих громадян України, які отримували паспорти України та воїнів, що відбули свої тривожні будні на передових рубежах спротиву найжорстокішому російському ворогові. Їм, учасникам бойових дій, Новгород-Сіверський районний комісар Олег Отрощенко вручав пам’ятні відзнаки.
Хоча, першим ділом, всі, хто був на стадіоні, уважно слідкували, як піднімався у Небо Стяг Української Держави, а над трибунами линуло урочисте та живе виконання Славеня лавреатом Міжнарожних конкурсів – жителем Білорусі Олегом Дудком.


Звичайно, що свято, котре за своїм значенням у майбутньому стоятиме одразу після Дня Незалежності, до душ новгород-сіверської публіки торує дорогу досить важко. Слава Богові, що сьогоднішню масовку вдало «рятували» учні та вчителі шкіл району! Вони на освітянському транспорті організовано приїхали підтримати однолітків на спортивних змаганнях, аплодувати учасникам флешмобу та своїм друзям, котрим вручали паспорти. І то прекрасно! Адже підлітки побачили в урочисту хвилину Прапор України, який щоглою над містом, під величну мелодію «Ще не вмерла України ні Слава, ні Воля…» піднімає воїн у однострої з Новгород-Сіверського комісаріату ! І то - щаслива мить! Не менш важливим для дітей, а вони становили 70% глядачів, було слухати наживо від випускника 80-х років Горбівської школи Олега Дудка Духовний Гімн України "Боже великий, єдиний, нам Україну храни". От тільки прикро, що поки не вдалось побачити поважного вітання вставанням, від тієї ж серйозної публіки (вчителі та держслужбовці) на трибунах стадіону виконання твору з більш ніж 100-річною історією!? Народ сидів…

 
Не менш цікавою, як завжди, була виставка творів та виробів місцевих майстрів народної творчості від районного аматорського об’єднання «Княжа скарбниця». Ці талановиті земляки давненько утвердили Новгород-Сіверський у перших лавах на рівні Чернігівської області. Не пасуть останніх і у Всеукраїнському масштабі! Особливо потужні творці фарбами! Мають авторитет і талановиті народні умільці, що працюють з різним природнім та штучним матеріалом.
 На жаль, те, що названо «фотовиставкою до 25-річчя Незалежності України» - не залишає бажаних вражень. Таке собі типове совкове зібрання, у більшості своїй, кадри на замовлення влади до свят та гостей району. За виключенням окремих знімків, все дихає опосередкованою сірістю. Хіба що «стандартні» рамки створюють певну бюрократичну системність. Комусь таке подобається. Але, дасть Бог, коли УКРАЇНСЬКЕ життя повернеться до староукраїнського Новгорода-Сіверського, УКРАЇНСЬКА тема і у світлинах знайде достойне місце на виставках з нагоди найвеличнішого УКРАЇНСЬКОГО свята.


Порадували окремі чиновники, які (вперше чи вдруге) вдягли вишиване вбрання! Не хочу знати з яких причин, але приємно. Навіть у голови міста футболка з елементами вишивки дозволяла зрозуміти, що прийшов чоловік на свято! На трибунах стадіону кілька районних чиновників тримали УКРАЇНСЬКІ ЗНАМЕНА впродовж всього заходу під пекельним Сонцем. Правильно. Тільки треба, щоб їх були кілька десятків. Тим більше, що на вулицях, навіть у центральній частині міста іх нема! Як нема і на всіх організаціях та установах, що мають не державну чи комунальну форму власності!


Звичайно, пересічна публіка відвідувати День Державного Прапора ще не навчилася. І то – не випадково. Адже сьогоднішній урочистий день, як і завтрашнє свято Незалежності у Новгороді-Сіверському відбуватиметься під знаком присутності у місті тоталітарної комуно-більшовицької символіки. І, перш за все - образів Сталіна та Леніна. У камені та бронзі.

А коли так, коли вся увага 24 серпня у місті буде направлена на ідолів-катів українського народу, то чи можна серйозно та відверто говорити про речі, які є для українця сьогодні головними у контексті відзначення ювілею Незалежності? Не випадково - мовчимо сьогодні, як і завтра зводитимо у мовчанні вуста, боячись вимовити слово «росія», як головного ворога, агресора та окупанта, який вбиває українських синів, батьків, чоловіків. І цього не озвучить жоден новгород-сіверський чиновник. Бо у них зовнішнього ворога нема. Тим більше, що завтра, о 10-45, як повідомляє програма заходів з нагоди Дня Незолежності, мимо боввана леніна урочистою ходою проходитимуть «представники силових структур, прикордонники, рятівники»!?


А на ранок, 25 серпня 2016 року своїми променями Сонце запалить перший день 26 року Української Держави, у якій, як не прикро, але так і продовжують наше майбутнє визначати …сталіни та леніни. І це, як не прикро, жива правда. Амінь.

 

Категорія: Життя мого міста | Переглядів: 377 | Додав: Valery | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar