Головна » 2016 » Червень » 18 » "СЛАВА УКРАЇНІ!" ТА ТРИЗУБ КРЕЙДОЮ НА АСФАЛЬТІ!
07:37
"СЛАВА УКРАЇНІ!" ТА ТРИЗУБ КРЕЙДОЮ НА АСФАЛЬТІ!

            «Слава Україні!» та Тризуб крейдою на асфальті!  


За годину до полудня проходив парком і побачив гурт маленьких з мамами, зайнятих темою відпочинку в оточенні різноманітних фарбованих залізяк на ігровому майданчику. Вони - ненав’язливо бавились, зовсім не відволікаючи трьох юних матусь у джинсах та топіках з моднячими сонцезахисними окулярами у кожної – від якоїсь вельми змістовної розмови. Рівно стільки ж, як і матусь, трійко діточок прагнули остаточно утвердитись у просторі дитячого містечка для кількагодинної забави. Чомусь згадав 1 червня 2016 року, коли дорослі знову захищали дітей. Палкими промовами та змістовними заходами вони прагнули підтвердити традиційну відданість календарю знаменних дат. Адже там значиться і Міжнародний день захисту дітей!
Того дня на стадіоні Новгорода-Сіверського учні міських шкіл, НВК «Дзвіночок», вихованці садочків та позашкільних закладів брали участь у гучному дійстві задля підняття настрою самим собі, друзям та батькам. Лунали пісні, демонструвалась вправність у танцях, спорті. А ще - малювали крейдою на асфальті.


Трибуни стадіону заповнили юні глядачі, котрі є відвідувачами літніх пришкільних таборів. Кілька сотень дітей криком, гамом та оплесками разом з мудрими вихователями зустрічали своє «професійно-соціальне» свято! І оскільки дитинство пройти повторно ще нікому не вдавалось, прислужитися пропозиціями від серйозних дорослих - було не гріх!
Останніми роками я теж прагну відвідувати стадіон у день початку літа, щоб з годинку побути серед дітей. Не скажу, що маю особливий потяг до відповідних «протокольних» заходів, серед яких і День захисту дітей. Скоріш за все, йдеться про коригування внутрішнього спокою. А діти - то сила! Просто приємно та й доцільно посидіти на південній трибуні стадіону, відчуваючи разом з присутніми спеку першого дня літа (бо тисне прямо по-тім’ячку!) та потеревеніти з колегами про переваги дитинства, у якому перебуваємо за життя не так вже й довго!
Що тут сказати? Діти - вони й в Африці діти! Бо це щаслива пора. І не скористається нею хіба що вроджений ледар. Тому, здається, так тісно переплітаються у внутрішньому світі кожної дитини по-своєму грайливість з пустощами, щастя та сум, радість і печаль… Так само, як і довірливість перебуває поруч із образою. Наші нащадки у більшості своїй - добрі та наївні! Рівно, як і талановиті. Тільки кожен - у своїй царині того миттєвого, як для Космічного часу, життя. А ще, і це від природи, діти потребують від дорослих навчання та виховання. Бо вони - заслуговують на щастя, котре без допомоги дорослих не прийде само собою.
Ось і прагну, знявши сонцезахисні окуляри, уважно розглядати малюнки учнів та вихованців садочків на асфальті, рухаючись по колу стадіону.


Присівши, добра сотня дітей прагне намалювати щось найкрасивіше! Згадую, що бували роки, коли малюнки заповнювалися мало не усією палітрою фарб! І сприймалось різнокольорове мистецтво досить цікаво. Наразі ж схвилював відносно слабкий ідейний рівень змісту виконаних малюнків. Переважали схематичні будиночки, контури умовних квітів, котиків, сонце з традиційними поетичними рядками «хай завжди буде …», якісь башти, кілька танків (чомусь із «зірочками» і зовсім не Віфлеємськими?) та парочка літаків з тією ж символікою?
Не знайшов, уважно передивившись творіння юних, бодай кількох «графіті», виконаних у дусі часу?! Як на мене - це наша проблема!!! Повторюю - наша. Новгород-Сіверська. Коли ми не вважаємо за доцільне розповідати дітям правду про події, про російсько-українську війну, про її Героїв? А хіба не малювали ми діти учасників другої світової та їхні онуки у дитинстві того, чим жила країна? На жаль, виходить не минає безслідно така собі «аполітичність» наших земляків, задіяних у процесі виховання підростаючого покоління. Як казав сучасний «політичний класик» маємо те, що маємо. Спробуй юному школяреві - відшукай у свідомості гарні приклади вітчизняної історії, культури з життя великої європейської України, які б рука вивела крейдою на асфальті. Тим більше, що ми, навіть, й кольорових «крейдяників» не знайшли у потрібній кількості для дітей!


По-справжньому порадував учень 7-класу Новгород-Сіверської зош І-ІІІ ст №2 Олександр Лисиця. Його малюнок дихає життям, бо він - УКРАЇНСЬКИЙ! На Прапорі - Слава Україні! Героям Слава!» А поруч - Тризуб! Не знаю, як оцінили судді, але Сашко заслуговує бути першим! А ось хлопчикові, намалювавшому «зірку» на башті танка, я пояснив, що у наших героїв-танкістів на російсько-українській війні символи УКРАЇНСЬКІ!


З великим задоволенням і як важливі для національного виховання дітей у патріотичному дусі сприймаються художні колективи міського Центру дитячої творчості та гімназії №1. Вони демонструють високий рівень пісенного та танцювального мистецтва. Особливо тішить, як не губиться потужний шар української пісенної культури. Його прагне не втратити відома керівниця дитячого колективу «Сіверські перлинки» Лариса Веремієнко, авторитет якої дуже високий навіть на рівні області. Її колектив кілька років виконує тільки українські пісні! Пішли від московитської попси на озвученні танцювальних творів і маленькі танцюристки згаданих вище закладів освіти.

Говорив сьгодні з ученицею школи №2 - 7-класницею Владою Коробко. Дівча вже кілька років прагне освоїти мистецтво сучасного танцю. На святі дитинства та літа вона виступала у колективі однолітків під керівництвом Оксани Неруш. До речі, теж випускниці тієї ж школи!
Сравжньою «родзинкою» став для мене виступ Мурога Стаса - першокласника зі школи №2, коли він у пісенному конкурсі заспівав англійською і отримав, окрім оплесків, цукерку!!!


Отож виходить, що як і ведеться, захищати дітей потрібно. Від фізичного та морального кривдження дорослих. Рівно, як і виховувати та навчати. І перш за все - великому почуттю сприйняття себе УКРАЇНЦЕМ. От тільки робити все це варто щодня, впродовж часу, який Господь відпускає на передачу подібної науки та практики від одного покоління до іншого! Пам’ятаймо про таке, адже ми - українці!

 

Категорія: Життя мого міста | Переглядів: 376 | Додав: Valery | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar