Головна » 2016 » Травень » 30 » Шостка з Іваном Мазепою, а Новгород-Сіверський - з «губернською»
23:04
Шостка з Іваном Мазепою, а Новгород-Сіверський - з «губернською»

                    Шостка з Іваном Мазепою,

            а Новгород-Сіверський - з «губернською» 

                                                                                 
Радію за сусідів - мешканців Шостки. І дарма, що спротив проросійських сил чи нерозуміння незворотності процесів декомунізації були тут не меншими, ніж у моєму Новгороді-Сіверському, росчерк пера Сумського обласного очільника на відповідному розпорядженні був ідеальним! І літо 2016 року місто зустрічатиме з вулицями Івана Мазепи, Свободи, Квітки Цісик та земляків - Героїв російсько-української війни. А вулицю Енгельса - найближчого соратника першого комуніста планети К.Маркса відтепер називатимуть іменем Івана Євдокименка - сина мого друга з с.Горбова у Новгород-Сіверщині - «кіборга», віддавшого життя на захисті Української Землі у Донецькому аеропорту.
Рішення керівника Сумщини заслуговує аплодисментів та поваги. Бо занадто довго, як і у більшості районів Північної Сіверщини, влада Шостки «пітніла» над вічним запитанням - «бути чи не бути?» А керівництву, вихованому зовсім не на націонал-патріотизмі не вистачало політичної волі. Мало того, думка виконавчих структур Шостки, як і у моєму Новгороді-Сіверському, кружляла у повітрі навколо лукавої думки!? Мовляв, коли й перейменовувати, то - тільки у нейтральні!
Подібне відчуття страху перед очікуваними змінами рухало і новгород-сіверськими «декомунізаторами» - як би так, щоб… ніяк! От тільки, підсумок, як довело життя, виявився зовсім іншим. Переміг помітніший патріотизм та радикалізм на Сумській стороні. Щасливі шосткинці - нині сущі, а ще більш - їхні нащадки! Бо навіть неприхованим противникам закріплення у назвах державницько-національної вітчизняної історії зрозуміло, що за кілька років Українське в Україні остаточно переможе, а тому позбавленому комуністичних заморочок поколінню шосткінців не прийдеться питати у своїх батьків: «Чому у Шостці відсутні імена видатних УКРАЇЦІВ, які у віках прославили Державу?» І таких «чому» - буде море, як і річок сорому, якими довго-довго у згадках наступних поколінь пливтимуть імена нинішніх діячів у столиці колишньої Козацької сотні - Новгороді-Сіверському, що виявилися у важливий момент не здатними до змін - не ризикнувшими зупинитися на іменах Івана Мазепи, Героїв Небесної Сотні, лицарів національно-визвольних змагань тощо. Та що там, про віддалені сторінки історії Української держави. Вони сховали голови у пісок, щоб не постали, не доведи Господи, перед очима Олександр Довженко, Микола Кібальчич, Олександер Оглоблін, В’ячеслав Чорновіл, чи імена загиблих земляків на російсько-українській війні. Як і не ризикнули повернути Козацьку епоху у назвах Глухівська, Шептаківська, Решетилівська, Кляшторская….Чому наголошую про таку «дрібничку» для достойників, зайнятих вже другий рік декомунізацією, тому, що у їхній тезі «повернення до історичних назв», на прикладі тієї ж «губернської», знаходимо чимало від лукавого. Виходить, що імперське повертаємо, а Українське - ховаємо далі. Хоча, такий стан речей, звичайно, що не вічний. Як не вічно гулятиме на щедрій Сіверській - з прадавніх часів Українській землі тінь московії з її «рускім мірам» та духом путіна. Недалекий час перемоги. От тільки наразі - соромно. Соромно за нас всіх - національно-свідомих громадян, які вимушені терпіти таких безбатченків, які все ніяк не можуть закінчити випробовувати себе у ролі апологетів совка та «московських підніжок»!? Бо хіба не про таке нагадують ганебні ленінсько-сталінські ідоли? Ось тому, що навіть у муках Шостці вдалось «народити» красиві українські пропозиції для вулиць свого міста - душа радіє та вселяє надію, що колись і над Новгородом-Сіверським зійде сонце перемоги здорового українського глузду. Пам’ятаймо про таке, адже ми - українці! Слава Україні! 

 

Категорія: Життя мого міста | Переглядів: 320 | Додав: Valery | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar