Головна » 2018 » Лютий » 1 » Про Крути з новгород-сіверських світлин
18:20
Про Крути з новгород-сіверських світлин

          Про Крути з новгород-сіверських світлин

     На фейсбучних світлинах угледів гурт земляків на відвідинах Крутів 28 січня у складі делегації Новгород-Сіверщини. І дарма, що не відомо, наскільки самостійним був вибір гурту під Державним Прапором чи можливо поїздка відбувалась за наказом «зверху» - прибуття представників з цього закутка Батьківщини на священні місця викликає повагу. Чому, питаєте, да тому, що занадто негладенько відбувався процес усвідомлення новгород-сіверцями потреби активного долучення до правдивої історії держави. Ось і нагадали свіженькі світлини зі світлими обличчями дещо з минулого.

     А свідок - тільки Бог, як щороку від 1998-го, опинившись на пам’ятній місцини, приходилось переживати не прості відчуття «одиноцтва». І не раз чи два, а мало не 20 років! Це коли з надією шукав очима «своїх» серед моря людей та прапорів знайомі обличчя земляків. На жаль, сподівання мої були марними. І, здається, тільки неймовірна позитивна енергетика друзів-патріотів із усієї Чернігівщини, змістовні думки найкреативніших постатей націоналістичного та демократичного руху в Україні - додавали сили та наснаги, а разом і впевненості у правильності нашого шляху. Разом з тим, «кішки шкребли», а внутрішній неспокій полишався в душі від нерозуміння причин ігнорування колегами та пересічними громадянами героїчної сторінки Української історії!? Адже тільки Олександра Лупейка та Миколу Скибенка вдавалось не раз зустрічати на цім поважному місці Козацької Слави.

     Ось тому, найсвіжішім змінам у площині національної свідомості новгород-сіверської публіки я не просто задоволений, а тішусь від появи в Крутах вчителів з району, представників державної служби, які вже без огляду на «великих владних дядьків», вільно дихають повітрям історії на таких героїчних місцинах. Але далекого 1998 року, як і десятиліття потому, легендарна «точка» на карті Чернігівщини значилась «закритою» для моїх земляків. Мало того, до президентства Віктора Ющенка педагоги не наважувались засвідчити своє бажання «просувати» на новгород-сіверському просторі тему Крут та московсько-українських війн. Але у рідній школі №2, яка розташована у Козацькому передмісті - на Покровщині і відома була патріотичним спрямуванням та «вільнодумством» гурту вчителів, ми дивились на світ іншими очима. І від 1998 року разом зі старшокласниками та кобзарем Володимиром Пашковим вшановували чин звитяги молодих українців під Крутами. А ще - йшли до Хреста Іванові Богуну на околиці міста, де добрим словом згадували всіх Героїв, поклавших життя за Волю України у борні з московитами. Навіть сьогодні переглядаю ті світлини заходу з символічною назвою «Крути - наш біль, наша гордість, наша Слава!»

     Світлини підштовхують до спомину і про недолугу місцеву верхівку, яка жила в іншому, геть не патріотичному світосприйнятті, постійно орієнтуючись на «вітер» із чужої сторони. Люди з владних кабінетів ніколи не дозволяли собі пристати до патріотичних викликів, внаслідок чого гуманітарними справами Новгород-Сіверщини і після 1991 року «заправляла» Москва. Отож, прибути владним менеджерам у Крути, здається, ставало рівнозначним відвідинам пам’ятних місць Степана Бандери! А тоді спробуй, прозвітуйся перед московитами під час їхніх десантів на так звані «міждержавні» свята!

     Інша справа - пересічна публіка громади. Вона відчула зміни, даровані Революцією Гідності. І вже минулого року світлини з новгород-сіверцями на полі під Крутами подали у ФБ молодики з місцевої організації однієї з політичних сил. Як на мене - добрий знак! Оскільки, все таки не личить моїм землякам, яким колись було нав’язано фальшіву історію, сидіти на глибинах океану брехні. Настав час змін та відкриття дверей на простір, де вже від 1991 року прижилась ЧЕСНА УКРАЇНСЬКА ІСТОРІЯ і де панує ДУХ ГЕРОЇВ Крут, Батурина. Саме за ціма напрямками одного разу має відправитись як кожен учень, так і вчитель Новгород-Сіверщини. Бо неперевершене за свіжістю часу повітря цієї землі обов’язково допоможе «подорослішати» та міцно засвоїти провідні скрижалі вітчизняної історії. А ще - назавжди запам’ятати провідні відмінності українця від сусіда-агресора у контексті вічності джерела, ключ якого невтомно «б’є» серед інших місцин, вкритих Божою благодаттю і на полі під Крутами від 1918 року.

Категорія: Політика | Переглядів: 182 | Додав: Valery | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar