Головна » 2017 » Серпень » 20 » ПІДКЛАЛИ "ГАРБУЗА" У ДЕНЬ РАЙОНУ
09:12
ПІДКЛАЛИ "ГАРБУЗА" У ДЕНЬ РАЙОНУ

                       Підклали «гарбуза» у день району
               На Спаса Новгород-Сіверський вчетверте за весняно-літній сезон добряче погуляв, назвавши свій відпочинок «днем району»!? До речі, в інеті зустрічається інформація про ширення на постсовецькому просторі, де гуманітарне життя сильно контролювалось до 2014 року «старшим братом», такої собі ініціативи - запровадити відзначення «днів району»!? От Новгород-Сіверщина і не відстала. Хоча, чесно кажучи, усвідомити необхідність, причини та мотиви відповідного публічного «гулянія» для здорового глузду важко. Тим більше в надскладний для України час. Разом з тим, у краю за сотні кілометрів від лінії фронту з московським ворогом не так вже й багато адекватно сприймаючих всю небезпеку від агресивного московитського сусіда, що нависла над Україною! Та й практика «масових гулянь» давненько (від 1995 року!) стала звичною справою влади найпівнічнішого закутка Батьківщини. Тож і в даному випадку, з’явившись якось у свідомості районного начальства бажання започаткувати новий «тренд», воно знайшло «офіційне» закріплення на тутешніх теренах. В той же час, від публіки, яка не втратила здатність мислити, не однаразово чув принципові запитання - для чого сей «пір під час війни»? Так ось, відповідь на це запитання у нашому випадку дуже проста. Після того, як Новгород-Сіверський отримав статус «місто обласного значення» і сформувало відповідні владні структури, відгородившись від району, для людей в районних владних кабінетах, які десятиліттями звикли керувати всім життям, включаючи і райцентр, став відчуватисяся дискомфорт!? Який, до речі, виразно намалювався у міжвладних стосунках обох сторін. За багатьма напрямками щоденного життя розпочалось відверте протистояння управлінських структур району та міста. Особливо негатив проявив себе в гуманітарній царині. Отож, як кажуть люди, котрі «тримають пульс життя» під контролем, здвиг із відзначенням «дня району», народився як жест із кабінетів «дуумвірата» районної влади в напрямку міського очільництва! Мовляв, у вас же є День міста з іншіми волелюдними заходами, коли «мерія» може задекларувати себе в якості господаря на публіці, то чому ми маємо страждати? Ми, мовляв, винайдемо щось краще, гучніше та дорожче. Так і порішили.
     Одним словом, було б бажання та гроші, а тому - Бог з ними - з усіма черговими «ритуальними» виставками, торговельними точками та «парадами сільських рад», вздовж яких, ніжно «по-батьківськи», піднімаючи чарчину «за здравіє», полюбляє не поспішаючи чемчикувати бюрократична свита обласних та районних чиновників.
     Та все це - тимчасове і дрібне на тлі серйозного сьогодення. Інша справа, що публіка побачила на сцені (зовсім безкоштовно!) змістовну українську програму відомого актора столичного театру Анатолія Гнатюка в супроводі професійних митців від Ансамблю Державної прикордонної служби! І подія, як на мене, заслуговує на увагу, оскільки УКРАЇНСЬКЕ слово, пісня, думка у віддаленому від столиць краї, допомагає утвердитися Новгород-Сіверщині у переможній ході на шляху до очищення від московитського впливу. Тим більше, коли мистецтво подається зі сцени невимушено і професійно, перекриваючи особливою атмосферою з невидимою енергетикою навіяну метушню владних представників - доморощених та з області, з їхніми «нейтральними» промовами та протокольними вітаннями. Словом, слухати рідні УКРАЇНСЬКІ пісні, як і співати їх, наш народ вміє!
     А приємні враження полишило чудове віршоване вітання зі сцени, на якій стояв чисельний гурт чиновників, гостей та місцевих керманичів від нашого земляка Миколи Шкарабури! Вихідець із села Слобідки на Чернігівському шляху, пан Микола став відомим і поважним серед мешканців Новгород-Сіверщини щирою любов’ю до рідної Сіверської землі. Він генерал-пожежник, достойно пройшовший кар’єрними сходинками героїчної професії вогнеборців і закінчивший службу очільником профільної академії в Черкасах. Принциповий чоловік.Талановита особистість. Автор поетичних збірок. Цього дня він став єдиним, хто суворо поглянув на північного ворога, не пожалівши крутого поетичного слівця й геть критично оцінив реалії місцевої влади. Сподіваюсь, філософські судження іменитого сіверця про наше життя не загубились у задушливому літньому повітрі переповненої зали?
     Звичайно, будні Новгород-Сіверщини набагато жорсткіші за «урочисті короваї», які один одному підносили на сцені керівники!? І підтвердженням тому стала відсутність у цих заходах найпотужнішої сільської ради - Грем’яцької. Тривала образа мешканців колишнього райцентру (до 1959 року) на кордоні не минає безслідно. Все таки проблема чергового «кидайлова» з ремонтом школи, а так і з напругою у батьківських колах та серед громадськості залишається! А коли так, то «гарбуз» від грем’ячан районним керівникам є гідною відповіддю на бездіяльний «пофігізм». До того ж і бажання облаштувати ОТГ з кількох нинішніх рад під егідою Грем’яча - не стикується наразі з баченням майбутньої ОТГ у межах сучасного району, що йде від районних керівників.
 
   А в міському парку стояв намет, в якому розташувався «пост» наших славних медичних працівників. Особисто під керівництвом Черненко Оксани, головного лікаря та її заступниці Олени Борисюк вправні дівчата від «Новгород-Сіверського медико-санітарного центру первинної допомоги» вимірювали тиск. Так, всім охочим. «За бортом», як ніяк, +32! Ось так і відсвяткували.

 

Категорія: Люди | Переглядів: 315 | Додав: Valery | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar