Головна » 2016 » Червень » 9 » ВІД КОМСОМОЛЬЦІВ - ЛІТАК, А ВІД ЧИНОВНИКІВ - ДРОН
19:39
ВІД КОМСОМОЛЬЦІВ - ЛІТАК, А ВІД ЧИНОВНИКІВ - ДРОН

Від комсомольців - літак, а від чиновників - дронВосени 1931 року комсомольський осередок Новгород-Сіверської міської ради збирав кошти. Потім відкрив рахунок у банку й поклав туди 50 рублів. У такий спосіб члени «бойового резерву» більшовицької партії у провінційному містечку на Десні виявили амбітний комсомольський намір - впродовж року побудувати справжній військовий літак «Колгоспник Новгород-Сіверщини»!?


Адже відомо, якого духу плани виношувалися на той час у кремлівських хоромах? Все дихало ватрою «пажара міравой рєвалюції». А опричники рябого вождя у сірій шинелі очікували не тільки на добрих колгоспних рисаків чи гострі булатні шаблі для «краснага казачєства» Сталін потребував тисячі швидких літаків, осідланих «сталінськими соколами»!


Отож, на виклик часу достойну відповідь поспішали дати й молоді будівничі щасливого майбутнього. З почином виступили комсомольці з апарату міськради, внісши «готівкою 50 рублів і викликавши на соціалістичне змагання кооперативний комсомольський осередок». А ще, організація закликала «всі комсомольські осередки, всіх комсомольців району наслідувати приклад і підтримати ініціативу, щоб у четвертому році першої п’ятирічки літак був готовий»! Ось так. Що було, те було…


І можна тільки уявити, як креативно виглядала б ідея нині сущих нащадків тих комсомольців у теперішній міській раді, коли б вони ініціювали так потрібну наразі ідею збору коштів на… «літак»! Тільки значно менший та дешевший - ДРОН для Українського Війська, котре третій рік воює з московським ворогом і втрачає, через нестачу сучасних приладів та зброї найсміливіших Героїв! От коли б так сталося, то, мабуть і найбагатші люди краю з мільйонними статками, наслідуючи колгоспників 30-х, додали б разову пожертву, яка відповідає їхнім витратам у вихідний день? Адже велика сила «прєємствєнность поколєній»! Чи не цьому колись вчили у совєцькій школі? Словом, що було - бачили, а що буде - побачимо. (у якості інф. джерела використано газету «Шлях колгоспника» за 15 вересня 1931 року)

 

Категорія: Життя мого міста | Переглядів: 234 | Додав: Valery | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 3
avatar
1
ну в принципі щось схоже на те вони зараз і зробили. тільки замість збору коштів (і не на дрон тим паче) виставили на продаж леніна. і це вчергове доводить, що нажаль ці люди не вміють створювати, але вміють продавати і дерибанити.
avatar
2
Напевно, пожертвують свої останні гроші нащадки тих колгоспників, аніж оці багаті люди нашого краю. Тому що бідний готовий віддати останні кошти, заради життя незнайомого бійця, а тій багатій людині буде шкода кожної копійчини, яка їй нічого не варта, але вона вдавиться за них. Отаке то воно, наше суспільство.
avatar
3
Так, Женю!
avatar