Головна » 2016 » Серпень » 24 » НОВГОРОД-СІВЕРСЬКИЙ ЗАВЕРШИВ 25 РІК НЕЗАЛЕЖНОСТІ З ... ЛЕНІНИМ-СТАЛІНИМ, АЛЕ У ВИШИВАНКАХ!
19:48
НОВГОРОД-СІВЕРСЬКИЙ ЗАВЕРШИВ 25 РІК НЕЗАЛЕЖНОСТІ З ... ЛЕНІНИМ-СТАЛІНИМ, АЛЕ У ВИШИВАНКАХ!

  Новгород-Сіверський завершив 25 рік Незалежності           з… леніним-сталіним, але у вишиванках!


24 серпня 2016 року. Дощ зранку відкорегував попередній план заходів у старому козацькому Новгороді-Сіверському на честь Дня Незалежності. Частину урочистостей до 25-річного ювілею Держави поважна публіка відвідала вчора на міському стадіоні, де відбулась святкова церемонія підняття Державного Прапора України. Натомість сьогодні, не переймаючись каверзністю погоди з прохолодою серпневого дощу, традиційні колони бюджетних організацій, воїнства, силових структур та рятувальників на чолі з міськрайонним начальством - продовжили запрограмовані заходи. Відбулось покладання квітів до пам’ятника Богданові Хмельницькому, обеліску з «вічним вогнем» загиблим у Другій світовій війні та на місці поховання військовополонених 1941-43 років.


Після відповідних ритуалів всі, кого не розігнав дощ, розмістились на краю майданчика перед пам’ятником Ульянову-Леніну для відкриття Знака воїнам, загиблим в АТО. У всякому разі саме так було названо у програмі заходів від міськради металеву конструкцію з епітафією на слова поезії Тараса Шевченка та гаслом «Героям Слава!».


«Знак» відкривав голова міста Олег Бондаренко. Мабуть якесь недорозуміння у бюрократичній процедурі не дозволило відповідне дійство провести учасникам бойових дій московсько-української війни? Адже саме вони, а серед наших військових є кілька чоловік пройшовших пекельні етапи кровавих подій 2014-2015 років, додали б шляхетного вигляду події. На жаль. Вийшло, як завжди. Хоча, здається, для сьогодення подібні «ляпи», як казав один місцевий діяч, не стають виключенням. Тим більше, що не тільки вигляд «споруди» викликає чимало запитань як у частині конструкції, яка відтепер має виконувати роль «Знака загиблим землякам у російсько-українській війні»!? Соромно стає й за примітивне розміщення металевого виробу на місцевості, оскільки таке вирішення вказує на повну відсутність архітектурної думки фахівців, коли такі були затребувані.


Отож, як одне, так й інше викликає сум. Як не «вміщується» у голові вибір місця віддання почестей загиблим воякам на війні з Росією!? Адже їх реально знов «приймав» Володимир Ульянов, тобто його пам’ятник, який охороняється особисто з ініціятиви міського голови. Натомість, варто нагадати, що безпосередньо на полі брані московсько-української війни віддали своє життя ТРИ мужні воїни - уроженці Новгород-Сіверщини, які народилися, навчалися та пішли у доросле життя у селах Попівці, Буді-Вороб’ївській та Слобідці. Тепер же їхня пам’ять, за монопольного рішення міської влади та без участі громадськості щодо вибору місця розташування, як і щодо проекту «знака», розчинятиметься у потоці негативної енергетики тоталітарного тирана. Хоча сподіватимемось, що з приходом нової української влади у місті простір звільниться від ворожої постаті тоталітарного вождя?


                          Територія  УКРАЇНСТВА


Натомість Українським дихав простір районного Будинку культури - від самого ганку, де причаїлися , ховаючись від дощу, креативні імпровізовані куточки майстрів народно-вжиткового мистецтва та промислів. Працювали й майстер-класи. Як сказав сьогодні у телефонному вітанні відомий громадський діяч, журналіст та публіцист з міста Кропивницького Борис Курганський (Сіверський) «попри всю трагедію війни московський диктатор зробив внесок щодо національного просвітлення чималого прошарку громади й у Новгород-Сіверському краї!» Йдеться про вияв прихильності містян до сміливого вбрання у вишиванки та їхньої уваги до ширення виробів з національною символікою тощо. І нагадав пан Борис, як ще 4 роки тому на вбрання у національне його разом з дружиною Лесею, дехто з місцевих ревнителів московського кидався на подружжя мало не з кулаками та відбірними матюками.

А сьогодні, художники, майстри народних промислів сміливо беруться на Новгород-Сіверщині за УКРАЇНСЬКУ тему. Вчаться, нехай наразі і нечисельні громадяни міста, вітатися націоналістичним гаслом «Слава Україні! Героям Слава!» Особливо лід чужинського «авторитету» тане на очах у молодіжному гурті. Першість тримають школярі багатьох сільських шкіл. До сліз захоплювало, як вчора на стадіоні дітлахи з Печенюзької школи з «рукою на серці» виконували Гімн України! А напис «Героям Слава!»-(нехай біснуються місцеві українофоби та «ватники»), для Новгорода-Сіверського є позитивним віянння вітру, що традиційно дув від московитів.


Додало впевненості щодо поступових змін у найпівнічнішому українському містечку на користь майбутнього, а не вчорашнього, присутність молоді разом із земляком - молодим вченим Іваном Кедуном з Ніжина. Студенти привезли обладнання для майстер-класів з гончарства та проведення окремих фрагментів історичної реконструкції. На жаль, погодні умови не дали по повній програмі реалізувати задумане майбутнім історикам, натомість все добре вийшло з демонстрацією гончарного виробництва. Дівчинка-магістрантка Ніжинського вишу Яніна Волосянкина, дочка відомого українського журналіста-волонтера, учасника Революції Гідності Ігоря Волосянкина, не тільки демонструвала стародавнє ремесло українців з глини, а й вчила охочих!


Одним словом, місто, дасть Бог, вже не повернеться до часів, у які його тягнуть «мєстниє достопримєчатєльності»- сталін з леніним, а повільно звільнятиме зомбовані голови від ворожого чужинського сміття, заповнюючи «вакансії» рідним історичним надбанням! Слава Україні! Героям Слава! Слава Нації! Смерть ворогам! Амінь.

 

Категорія: Життя мого міста | Переглядів: 327 | Додав: Valery | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar