Головна » 2016 » Червень » 27 » Новгород-Сіверські таланти стають УКРАЇНСЬКИМИ
09:51
Новгород-Сіверські таланти стають УКРАЇНСЬКИМИ

     Новгород-Сіверські таланти стають УКРАЇНСЬКИМИ

До дня молоді у Новгороді-Сіверському відбувся конкурс «Сіверщина має таланти!» Здається , вчетверте ініційований заступницею голови районної державної адміністрації Нелею Чугаєвою захід мав додати мешканцям міста та району значно більшої, ніж їм відомо, інформації про талановитих та творчих особистостей краю у царинах, в яких традиційно розкриваються вміння, даровані Богом через небесних Муз. Отож, у пісні, авторській поезії, танці, гуморесці, виконанні виробів у техниці кандаші зійшлися більше 20 непересічних особистостей-конкурсанток, щоб виразно та голосно репрезентувати свій талант. Доречі, святкове шоу на 100% представляли жінки, що стало першою «родзинкою» вечірньої феєрії на правому березі Десни. В той же час, особливостями концертна програма відзначиться і по ходу участі конкурсанток зі своїми творчими презентаціями.
Так, наприклад, особливістю цьогорічного творчого конкурсу на сцені Новгород-Сіверського районного будинку культури за присутності 200 вдячних глядачів стане помітна перевага виконання пісень та поетичних рядків на рідній українській мові. Хоча кілька виступів, котрі стали, слава Богові, все таки дрібним відсотком, ще за совковою традицією, прозвучали на московитській мові.
Викликає задоволення відвертість конкурсного журі щодо зауважень на виконання однією з юних учасниць пісні мовою, котру названо було французькою. Звичайно, що дехто у залі справедливі міркування про «неформат» виконання на «іноземній мові» сприйняв за формулою «суддю на мило», разом з тим відповідне нововведення для новгород-сіверської сцени варто було б вже цього разу розповсюдити й на «рускаязичниє пєсні»! На жаль, з цим не вийшло! Мабуть спрацював ще той самий традиційний комплекс. Навіть і глядачі не ризикнули віддати свої голоси (а вперше голосувала за фіналістів зала) за одну з тих учасниць, що у підсумку посіли 2 та 3 місце!? Тобто, 1-е місце посіла виконавиця «рускаязичного» твору, хоча й перекладу відомої французької пісні!? До того ж, чернігівська дівчина, тільки з корінням з с. Мамекина!? А між іншим, назване село заслуговує на участь у подібних заходах з піснями вітчизняними на рідній мові. Бо якраз силу УКРАЇНСЬКОЇ пісні кілька десятиліть презентувала їхня односелиця Одарка Хоменко, заслужена артистка України та учасниця знаменитого хору Г.Верьовки на кращих підмостках нашої країни та держав світу!
Була згадка і про московсько-українську війну - у хвилині мовчання, якою вшанували Героїв, віддавших життя за свободу України. От тільки, здається, все таки й новгород-сіверцям, не дивлячись на обережність через тривале засилля московитів та тиску ватників та 5-ї колони, варто переходити до об’єктивної оцінки подій і, не боючись нікого, називати речі своїми іменами. Не «подіями на Сході», а війною московії проти України», агресією та окупацією!
Можливо літня вечірня спека не дозволила пересічній публиці доторкнутися до мистецтва, яким переймаються творчі люди Новгород-Сіверщини, даруючи БЕЗКОШТОВНО прекрасні твори у своєму виконанні, разом з тим багато чого з побаченого, вважай примушує навіть традиційно схильних до «а какая разніца?» змінювати не тільки свої погляди на політичну ситуацію та власну закомплексованість москвофільством, а хоча б для початку погоджуватися з тим, що УКРАЇНСЬКЕ і у Новгород-Сіверщині набиратиме сили, вибиватиме московське, в тому числі й верховенство мови їхньої і остаточно закріплюватиметься у якості ПЕРЕМОЖНОЇ потуги.
«Гран-прі» конкурсу дісталось жіночому колективу «Мрія», котрі вже кілька років експериментують з темою циганських, латино-американських та східних танців. Виступи зайнятих у повсякденні роботою, а у вільний час - радістю танцю, гарно сприймаються місцевою публікою. Особливо жіночою частиною громади. Бо хтось милується вишуканими сукнями, зі смаком підібраними до сюжету танцю, когось ваблять ритми та швидкість, особливо тих учасниць, які вийшли з молодості, а деякі поважні пані поспішають приміряти на себе свою особисту присутність у такому ж «хобі» задля «вирівнювання» рис статури та приведення певних частин тіла до діючої існуючої схеми: 90-60-90! Отож, здається, такий захід, навіть не дивлячись на не зовсім доцільну увагу на святковій сцені міським головою у якості такого собі «вітання»про набуття Новгородом-Сіверським «кишкової палички» все таки вносить певний шарм у буденну провінційність найпівнічнішого району України і сприяє усвідомленню стомленими спекою та економічними негараздами мешканців зрозумілої тези про те, що у людини, як казав відомий українець Антон Чехов «має бути все красивим…» Тож пам'ятаймо про таке і у будні, адже ми - УКРАЇНЦІ!

Категорія: Життя мого міста | Переглядів: 369 | Додав: Valery | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar