Головна » 2017 » Лютий » 25 » НОВГОРОД-СІВЕРЩИНА СПІВАЛА З БРАТАМИ ЯРЕМЧУКАМИ!
12:13
НОВГОРОД-СІВЕРЩИНА СПІВАЛА З БРАТАМИ ЯРЕМЧУКАМИ!

                      Новгород-Сіверщина співала

                            з братами Яремчуками!


     «А що вже казати про музику. Навала московського примітиву створила цілковиту пустку в душах молоді, підлітків, тінейджерів. Добивають нас у власному домі - державні ресторанні, напіввульгарні так звані шлягери із московського шоу-бізнесу. І все це споживає примітивний хохол, як вони кажуть на Україну, «страна непуганых идиотов». Справді. Правда гірка. (Назарій Яремчук-батько)
     Новгород-Сіверщина - прадавній Український край. Колись тут зачиналась Русь. А одна з легенд навіть згадує апостола Андрія Первозваного, що одного разу піднявся від Десни на крутезну Деснянську кручу! От тільки набагато пізніше - сталось неприємне. Коли нам долею випало опинитися по сусідству з ворожою державою. З тією, котра задовго до вторгнення на Українські землі зовсім не соромилась нахабно тиснути на духовному фронті, готуючись до окупації 2014 року… Та життя змінюється. Іншими стають й українці нашого краю, які ще вчора були готові вважати себе «меншим братом» московитів!?
     Відтепер, після блискучого концерту, дарованого глядачам у Новгороді-Сіверському братами Яремчуками, навряд чи хтось із діячів шоу-бізнесу ризикуватиме й надалі нав’язувати на тутешніх теренах чужемовний «міхайлівсько»-«басківський» репертуар!? А спонукають до позитивних сподівань, руйнуючи лукаві стереотипи, бурхливі оплески глядацької зали. Це вона, заповнена в той вечір шанувальниками різного віку, кожен твір від талановитих гостей зустрічала букетами троянд, гвоздик та хризантем.

А співаки, в свою чергу, відповідали взаємністю. Вони навіть не забарилися з легендарною «Червоною рутою», яка стала справжнім опофеозом щирої поваги сіверців до рідного мистецтва, до української пісні, до вітчизняних традицій та оберегів. Публіка виявилась настільки обізнаною, що довела гостям свій правільний акапельний спів. Ще б пак! Хіба ж кожного дня випадає виконувати «золотий хіт» разом із «зірками»? До того ж, у цім дійстві прекрасно проявила себе сіверська молодь, котра не розгубилась зі знанням слів перед ровесниками незабутньої «Смерічки» від Назарія Яремчука та Василя Зинкевича! Студенство та учні сміливо заспівали всесвітньо відомий твір, вщент розвіявши сумніви скептиків щодо утвердження українського духу на прикордонні з Московією. Одним словом креативний задум «зіркового» дуету поспівати у Новгороді-Сіверському разом з глядачами засвідчив, що синам Великого Назарія вдалось за «три кроки» від країни-агресорки «відкрити вікно» до скарбниці неперевершених українських естрадних шедеврів!


     Дмитро та Назарій Яремчуки - симпатичні українські співаки, які гідно несуть по життю спадок легендарного соловейка вітчизняної естради, якраз на Новгород-Сіверщині і завершували свій творчий тур Чернігівщиною. Наразі дует відомий всьому світові, де більше століття ширилось українство. На сцені хлопці вже 20 років і презентують зовсім не типовий випадок, коли різні за темпераментом та характером, але занадто близькі за духом діти батька, йдуть по життю з неймовірно шляхетною повагою один до одного, так згуртовано та професійно рухаючи пісенне мистецтво не тільки Українськими теренами, а й діяспорним світом!
     У всякому разі, з відстані глядацьких крісел навіть у прохолодній лютневій залі помічаєш ореол сили єднання рідних по крові чоловіків! Енергетика відчувається вже з початку концерту. І тут вже навіть не важливо, який з братів першим робить зачин програми. Старший на рік і чорнявий Дмитро, чи молодший русявий Назарій? Бо за кілька хвилин - вони родина, а тому - разом! Елегантні, міцні та впевнені, сильні духом та окрилені любов’ю до України.
     Яремчуки співають! А їхня дружба - стає прикладом аж ніяк  не «книжковою», що так знайома з художніх творів. Вона - плід неозвученого на люди батьківського заповіту! І це - на генному рівні, а тому подібна сентенція допомагає усвідомленню причин набуття братами-патріотами - заслуженими артистами України Дмитром та Назарієм Яремчуками особливої популярності не тільки в шоу-бізнесі, а й взагалі в українському пісенному містецтві, яке знані співаки роблять професійно та витончено. Навіть назва масштабного проекту, котрий співаки здійснюють не тільки в межах країни, а й у низці зарубіжних державах, має назву "Моя Україна - велика родина!" вчергове підкреслює зрозумілу мету - знайомити українство світу з джерелами нашої сили, з героїчною минувшиною та звитяжною і славною історією.


     Без сумніву, концерт братів Яремчуків для новгород-сіверської публіки, яка від 1991 року виявилась штучно ізольованою від пісні у виконанні «зірок» української естради, став живим та легендарним уособленням молодої, талановитої, з відповідальною громадською позицією сучасної творчої єліти, котрій самим Богом написано перейматися формуванням духовних цінностей у свідомості нині сущих поколінь.
     Ще б пак, як «посекретничали» часопису «Правий Берег Десни» наші гості, вони навіть трішки жалкують, що «останніми роками більше дізнаються про країни Європи чи Америки, ніж про свої міста та містечка, оскільки чималий шмат часу проводять в різних державах». Тому, за їхніми словами «сьогоднішньою можливістю опинитися в найвіддаленішому на півночі України історичному місті, про пам’ятки та непересічний життєпис якого добре освідомлені ще зі шкільних уроків літератури, просто у захваті.» Інша справа, що на думку виконавців, «Новгород-Сіверський з його старожитностями заслуговує на повноцінне ознайомлення, на що і сподіваємось у більш вдалий час…»
     Тож, що виособлює гостей Новгород-Сіверщини на тлі строкатого українського шоу-бізнесу? По-перше, на нашу думку, визначально-переможним стає голос виконавців. Бо він, як відомо, не купується за гроші. А є неперевершеним Божим даром, передаючись від батьків, дідів, пращурів, яких, у свій час, так само щедро наділили попередники відомої родини Яремчуків. Тепер же - піснеспів братів-справжня феєрія загадкової музичної палітри. Особливо, коли зливаючись воєдино, голоси Дмитра та Назарія формують у свідомості слухача виразну картину відчуттів та настроїв з відповідними віртуальними образами. І оскільки цей Божий дар, як у Дмитра, так і у Назарія присутній, то навіть виконуючи найскладніші твори концертних вистав братам нема потреби ховатися за «фанерою»! Тому вони без будь-яких пересторог, можуть за будь-яких обставин сміливо повертати глядачів акапельним(!) виконанням до класичної «Червоної рути» чи інших пісень. Музика мовчить, а брати з новгород-сіверцями співають пісню, якою Україна ще голосом їхнього батька підкорювала світ впродовж 25 років!
     Вартує уваги і репертуар, в якому окремі пісні міцно «зшиті» золотими українськими нитками! Крізь усі їхні твори проходять теми материнської долі, кохання, природи, людських відносин, громадянської відповідальності, любові до України, поваги до захисників Вітчизни, туги з приводу російсько-української війни, на якій, між іншим, воюють і родичі співаків і, яка сприймається виконавцями настільки близько до серця, що вони вважають за обов’язок виступати у шпиталях перед пораненими, відвідувати з концертними програмами фронтовиків та жертвувати коштами в ім’я перемоги України.
     Без сумніву, новгород-сіверські глядачі не залишили без уваги такі перевірені часом якості Яремчуків, як відвертість, щирість та відкритість до спілкування. Починаючи від традиційної відкритої посмішки, яку споконвічно полюбляють люди. Тож і аудиторія в місті на Десні не стала виключенням. Розмова про приземлені, повсякденні та зрозумілі речі налаштувала публіку на теплі взаємини. Розпочинає Дмитро, а посилює енергетичне поле контактів зі слухацькою аудиторією Назарій. І все вдається - зала з задоволенням наспівує такі знайомі мелодії - зразки високого пісенного надбання, які привів у Поліський край на хвилях радіо та телевізії батько Назарія та Дмитра. А тепер - кілька сотень прийшовших на концерт містян та мешканців сіл - зовсім без фальші сміливо підспівують «Тече вода», «Стожари» чи «Смерекову хату».
                                       Замість епілогу
     Після концерту новгород-сіверці не поспішають залишити залу. Вони поспішають за лаштунки сцени задля зустрічі зі своїми кумирами, щоб вперше наживо зустрітися з тими, кого вже роками слухали з екранів телевізії. А хлопці, з не меншою повагою, ніж зі сцени, роздають автографи, спілкуються з місцевими ЗМІ. І подібна повага полишає відчуття взаємного тепла, додаючи впевненості, що Новгород-Сіверський для Дмитра та Назарія відтепер ототожнюватиметься не далекістю відстані на «півночі» Землі Української, а краєм до перших відомостей про який близько чверті століття вони долучилися, успішно студіюючи в рідному Закарпатті шкільні навчальні програми, за що і отримали «Золоті медалі»!


     А в міській раді на запрошення голови пана Олега Бондаренка відбулась зустріч заслужених артистів України Дмитра та Назарія Яремчуків із керівництвом Новгород-Сіверської громади, громадськими діячами, представниками інтелігенції та депутатами.
     У вітальній промові до гостей Новгорода-Сіверського Олег Бондаренко високо оцінив подію, пов’язану з проведенням першого концерту української пісні від «зірок» вітчизняної естради за останні десятиліття. «Ваша програма стала для новгород-сіверців важливою віхою відкриття для себе великих українських талантів із невмирущими у часі піснями. Адже багато хто з нас ще пам’ятають вашого батька Назарія Яремчука, серед шанувальників якого був і я. Тепер ми маємо нагоду слухати українську пісню від вас. Ваші авторські пісні не залишають слухачів байдужими. Вони мелодійні, змістовні та актуальні. І ми дуже вдячні вам за ваш приїзд до славного Новгорода-Сіверського і висловлену вами повагу та щирість до містян!»
     Підсумовуючи свої враження від першого виступу на Новгород-Сіверській землі талановиті брати-пісняри дякували як керівництву міста за гостинний прийом та увагу, так і теплій зустрічі з глядачами, з якими «вдалось встановити духовне єднання та відчути силу впливу української пісні на величезному просторі від Карпат і до Донбасу. До таких думок нас і спонукає концерт у Новгороді-Сіверському. А ми вкотре переконуємось, що на теренах, де живе український етнос з представниками інших народів і які разом складають найцінніше надбання новітньої вітчизняної історії – єдину родину, українську пісню знають, люблять і шанують! Інша справа, що вона не завжди наживо доходить до людей. Тому, й наш тур «Моя Україна - велика родина» - став чинником консолідації суспільства за допомогою пісні. У такий спосіб ми прагнемо долучитися до гуртування товариства, спонукаючи всіх свідомих громадян до втілення найголовнішого – до зміцнення духовних підвалин Української Держави. Адже таким завжди був провідний меседж творчості нашого батька у кожній виконаній ним пісні. Ось тому, над втіленням цієї мрії працюємо і ми у пісенному містецтві, даруючи українцям сподівання щасливого життя на рідній землі,» - підсумували у висліді брати Яремчуки, розповідаючи про враження від виступу з концертною програмою на Новгород-Сіверщині.

 

Категорія: Люди | Переглядів: 628 | Додав: Valery | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar