Головна » 2017 » Лютий » 16 » Новгород-Сіверщина - Небесній Сотні!
18:08
Новгород-Сіверщина - Небесній Сотні!

                   Новгород-Сіверщина - Небесній Сотні!


У підсумку Новгород-Сіверщина таки має здолати важкий оберемок негативу, який під великими «вольтами» напруги тримає національно-свідому частину громади району!? Так, правильно, у зв’язку з присутністю на прадавніх Сіверських теренах не вигнаного «за поребрик» ворожого московитського духу. Гріх цей - не сховати, а публіку, вражену відповідним вірусом, ми добре ідентифікуємо щодня. Її видно здалеку. Ще б пак, вона ж так і не вийшла з-під московського духовного ярма! «На лобі» написано, а з вуст - так і ллється гидотна риторика на адресу держави, вскормившої цих негідників! Хоча серед «пропащої сили» найбільш дошкуляють «ватники», сепаратисти та українофоби, що засіли у гуманітарній царині. Ось тому, кожен патріотичний захід на краю Землі Української, до яких долучаються педагоги, учні, студенти та культпрацівники Новгород-Сіверщини справедливо набуває непересічного значення.


Сьогодні на вшанування пам'яті Героів Небесноі Сотні у місті пройшли літературні читання за участі школярів навчальних закладів Новгород-Сіверщини, аматорів сцени з сільських будинків культури, педагогів, місцевих поетів. Зібрання у читальній залі головної книгозбиральні району об’єднало до півсотні дорослих та юних патріотів. Присутність активної частини громади красно засвідчить про необмеженість сіверських талантів у складанні віршів, декламуванні рядків, виконанні пісень та у великій силі бажань українців демонструвати потужний дух та любов до Батьківщини. Тим більше, коли згадуємо важкий період осені 2013-зиму 2014-го, піднявший до небувалої висоти нетерпимість суспільства до панувавшого диктаторського свавілля. Тоді, без вагань, спочатку молодої генерації, а у подальшому енергійних та мужніх патріотів з різних прошарків суспільства боротьба чітко визначила орієнтир: на відстоювання Свободи, Гідності, Правди у конфлікті з високопоставленими паскудниками у державних мантіях, бажавших розвернути країну з європейського шляху до чергового ординського полону.


Віршованими рядками, щирим патріотичним піснеспівом учні сільських шкіл Новгород-Сіверщини та їхні наставники доводили патріотичні почуття глядацькій публіці. Підготовка та відданість справі з боку учасників заходу була настільки серйозною, що спроба відзначити окремих учасників на загальному тлі розмаїття поезії виглядала б не справедливо. Молодці усі! Як діти, так і дорослі, які своїми поетичними оцінками подій героїчної сторінки патріотичного життєпису країни довели прискорене (мабуть через особливі умови війни?) творче зростання. Відверті епітети, метафори, гіперболи, прямолінійність та патріотична позиція у поглядах на українського ворога - московитську вояччину, як на страшне лихо і зло, яке прийшло на зміну начебто колись існуючому віртуальному «брацтву» - все це ще раз підтвердило, що ми потихеньку «стаємо на ноги» і в Новгород-Сіверщині!?


Мою увагу привернули виступи Ярослава Гломозди - учня 2 класу з Блистівського НВК, гарно задекламувавшого «А Сотню вже зустріли Небеса» Л. Максимлюк, юного дуету Богдана та Яни зі Стахорщинської школи… А серед дорослих, які полюбляють виступати з власним доробком я з задоволенням слухав вчительку Дігтярівського навчально-виховного закладу Світлану Кобець, педагога з Кам’янсько-Слобідської школи Коротку Оксану, місцеву краєзнавицю Ларису Красногор та літературного аматора Миколу Ковальчука. Щодо піснеспіву, то варто згадати жіночий ансамбль «Попівчанка» з с. Попівки.


Звичайно, що найголовнішим чинником всіх наших прагнень до широго та відвертого вшанування патріотичних українців, пожертвувавших своїм життям в ім’я України без путлерівських сатрапів - Незалежної, Вільної, Гордої, Гідної та Щасливої має стати наша світла пам’ять про Героїв. Бо коли пам’ятатимемо, Герої справді не вмруть, а вічно житимуть у наших серцях, оберігаючи Україну від ворожої нечисті! Пам’ятаймо про таке, адже ми - українці! Слава Україні! Героям Слава! Слава Нації! Смерть ворогам!

 

Категорія: Духовність Сіверського краю | Переглядів: 269 | Додав: Valery | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar