Головна » 2017 » Лютий » 17 » На землі, прийнявшій Лицаря Козацьких війн
21:30
На землі, прийнявшій Лицаря Козацьких війн

             На землі, прийнявшій Лицаря Козацьких війн
(з нагоди відкриття у Новгороді-Сіверському пам’ятного знака Іванові Богуну)


     У Новгороді-Сіверському відкрили ще один меморіальний знак Іванові Богуну - видатному Українцю, Лицарю, Воїну, Полководцю, Наказному Гетьманові часів Козацьких війн 17 ст.


     Для розуміння участі Новгород-Сіверщини у формуванні героїчного життєпису видатного співвітчизника варто нагадати, що на початку 90-х років минулого століття на північно-східній околиці містечка було встановлено Козацького Хреста на ознаку поваги громади до непересічної особистості. Тоді, як запалювалась зірка Української Незалежності, новгород-сіверці змогли за наполяганням місцевих просвітян на чолі з паном Володимиром Удовиченком, долучились до вшанування місцини ймовірної загибелі української військової Легенди Середньовіччя.
     До Хреста І.Ф.Богуну пролягає однойменна вулиця, переймаючи естафету у Шевченкового шляху, який веде гостей від в’їзду до містечка зі сторони Шостки. На повороті, занурившись на кілька аршинів у місцевий парк, встановлено новий символ пам’яті полковника. Ініціятори облаштування почесного місця кажуть, що у такий спосіб засвітили значущисть вулиці авторитетного козака!?


     Можна, звичайно, сперечатися з вибором місця, в тому числі й через наближеність до відхожої будівлі, як і не погоджуватися з зовнішнім виглядом кам’яно-металевої конструкції, але, дай Бог, щоб у козацькому містечку з’являлося якомога більше нагадувань про креативну добу Української історії. Бо не гоже нам - першому місту Магдебурзького права на Лівобережжі, центру козацької сотні та полку, місту, яке збирало Раду на обрання Гетьмана, місту, у яке був закоханий Гетьман Мазепа, вкладаючи для його величі величезні кошти, місту, яке дало світові чимало видатних постатей з яскравим старшинсько-шляхетським родоводом - й надалі тупо сидіти на штучно написаній історії краю у кремлівських кабінетах московії. Де все фальсифікувалось, вибрехувалось та переверталось догори дригом! Ось це, головним чином і штовхає нас до прискорення роботи до відновлення УКРАЇНСЬКОГО чинника. Мабуть тому, подія вартує уваги, як і позитивною та обнадійливою на утвердження національного у місті над Десною залишає промова голови міста Олега Бондаренка. Особливо - коли йдеться про наміри «продовжувати будувати пам’ятні знаки на відзначення мужніх українських достойників».


     На урочистостях були ліцеїсти з Київського ліцею ім. І.Богуна! У чорних одностроях, зі Знаменами – юнь у погонах стройовим кроком гордо пройшла під «Козацький марш» у виконанні оркестру Чернігівського філармонійного центру, біля пам’ятного місця, доводячи публіці гідне продовження героїчної слави Івана Богуна молодим поколінням захисників України!


     Звичайно прикро, що ми не почули слова шановних гостей з престижного національного закладу, мовчали козаки з інших місцин (бачив їхні розкішні однострої!), натомість - суперово, по-козацьки задав впевненості тим, хто почав мерзнути глибокоповажний Василь Нечепа! Ото заспівав, Українець! Сили та Божого захисту вам, дорогий друже!
     Одним словом – будувати подібне на уславлення Української історії варто. Бо кожен такий крок перетворюється на влучний удар по московському лютому ворогу! Ось тому і можна висловити подяку громадським активістам, що власноруч цього разу нанесли «збитки» ворогам-сусідам!? Вони звели конструкцію, окремі елементи якої дуже довго спочивали десь у клунях. Навіть дещо з запасів, вже кудись пішло, як сказав один із будівничих. Просто хтось з містян-любителів заліза, вже встиг розжитися! А роботу рухали вперед Віктор Рожок, депутат міськради, Павло Богун - козацький очільник та ті, хто не відмовлявся підставити плече за потреби.
     У цей день ми знов, як впродовж трьох останніх років, не почули від виступаючих гнівного слова про головного українськогго ворога - Московію, хоча, слава Богові, про сьогоднішню агресію чужинців в Україні мовив голова міста. Можливо, могли б жорстко та сильно виголосити військовики - представники навчального закладу, який очолює Герой України - легенда московсько-української війни 2014-2017 років Гордійчук Ігор. Не вдалось. Як не зовсім вдалим відбувся хід з освяченням меморіального місця священиками Московської церкви!? Навіть проповідь виявилась позбавленою того, на що очікувала як національно-свідома публіка Новгорода-Сіверського, гості з районів, так і великий патріот - наш земляк, народний артист України Василь Нечепа!
     Одним словом, попереду багато роботи, яка майже на 100% підв’язана до проблеми виховання УКРАЇНСЬКОГО ДУХУ та ПАТРІОТИЧНИХ поглядів на історію святої та рідної БОГОМ ДАНОЇ СІВЕРСЬКОЇ ЗЕМЛІ. Слава Україні! Героям Слава! Слава Нації! Смерть ворогам!

 

Категорія: Життя мого міста | Переглядів: 175 | Додав: Valery | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar