Головна » 2017 » Грудень » 27 » На станції, яка «потікла»
18:32
На станції, яка «потікла»

З нотатків подорожуючого приміським потягом
              На станції, яка «потікла»
 
   Цього разу усі найцікавіші події відбулися ще до зайняття місця у приміському потязі «Терещенська-Семенівка». Просто неба на залізничній зупинці, яку в моєму селі називають «станція». І так вже більше 100 років. Бо колись вона дійсно тут була. Її облаштували одразу, як на початку ХХ століття, на виконання Указу російського імператора Миколи ІІ. Тоді від Новгорода-Сіверського, який на початку ХХ століття вже отримав залізницю, зв’язавшись з Новозибковом, металеві рейки широкої колії продовжили шлях потягу крізь моє село до Десни. Спорудили і станцію. Повноцінну. Щоб окрім пасажирів з кількох сіл, зручно було розвантажуватися потягам з різним крамом. А далі, за версту, діяв пором через річку на лівий берег, від якого вузька колія вела до Конотопа та Київа.
 
   Але сьогодні про інше. Про те, як на станції, котра з’явилась тут під час «кучминського» відновлення залізниці між Новгородом-Сіверським та ст. Пирогівкою і чомусь отримала ім’я сусіднього села - Юхнів, тільки у викривленому вигляді («Юхнівка»!), народ сьогодні обговорював дві теми. Першою виявились кепські умови на самій залізничній зупинці. Йдеться про те, що й за величезної кількості цегли, яку вгатили у беcформенно тупу конструкцію, перекритую потужними бетонними плитами, халабуда вийшла зовсім ніякою! З постійною присутністю вітру, дирчавим дахом та мало не решетоподібними стінами.
     До речі, з перших дощів осені 1995 року тут все й «потекло»! А за великим рахунком, весь сей архітектурний шедевр навіює неприємний смуток. Оскільки вийшло так, що грошовиті дядьки (а залізницями саме ж такі займались) не захотіли поставити для людей щось путяще. З тих пір, ось вже 22 роки, залізнична будка не забуває нагадувати, наскільки живучою і після розвалу Союзу є традиція будувати «від лукавого».
     Ну, а темою яка, можливо, залишиться плітками, без перспективи матеріалізується на Новгород-Сіверщині, стало обговорення призначення (навіть дату називали - 23 січня 2018 року!) у районі повноцінного голову РДА. Як кажуть, судження можуть виявитися не безпідставними. Бо район вже тривалий час живе з «тимчасово виконуючим обов’язки» голови райдержадміністрації. А публіка наша, як завжди, просто дивує своїми знаннями, бо навіть конкретну людину - депутата райради від «опозиційного блоку» (читай - партія регіонів), називали. Що ж, як на мене, то вникати у подібні балачки не варто. І зовсім не через те, що плітки так і можуть лишитись плітками. Ні, тут про інше. Про суто новгород-сіверські реалії. За якими - представництво на керівній посаді виконавчої влади району регіоналів, не залежно від політичного розкладу у столиці, тут завжди визначальне! Тож, поживемо-побачимо, а наразі хотілось би, щоб залізничники все таки привели історичну зупинку до пристойного європейського вигляду. Тим більше, що не така вже й бідна українська залізниця.

 

Категорія: Люди | Переглядів: 171 | Додав: Valery | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar