Головна » 2018 » Березень » 27 » Міцна цеглина в українське майбутнє від Віталія Коржа
18:17
Міцна цеглина в українське майбутнє від Віталія Коржа

Міцна цеглина в українське майбутнє

від Віталія Коржа

     «Майбутнє будується сьогодні. Щоб цю оптимістичну тезу перевести в практичну площину, та ще й на прогресивному рівні можливостей, щойно зареєстровано Благодійну організацію «Фонд інвестицій у майбутнє», - висловився відомий громадський діяч Віталій Корж, презентуючи у виданні «Голос України» статею «Не для слави, а для доброї справи» нову всеукраїнську гуманітарну ініціативу. Сподіваймося, у Віталія Терентійовича Коржа та його невтомних друзів на благодійницькому просторі і цього разу все вийде добре. Тим більше, що багаторічну активність нашого земляка з Чернігівщини невтомний час задекларував не в порожніх словоблуддях, а в зроблених справах: всеукраїнського рівня гуманітарних проектах, благодійних акціях, творчих конкурсах, літературно-мистецьких преміях тощо. Не випадково, що й створення благодійної організації «Фонд інвестицій у майбутнє» не викликає жодного сумніву. Особливо коли йдеться про задум Віталія Коржа обєднати зусилля достойників попрацювати на благо України, допомігши вітчизняним талантам здійснити креативні ідеї у різних напрямках економіки, науки, культури, мистецтва, охорони здоровя…

     «Головною метою нового «Фонду інвестицій у майбутнє», акцентує ініціатор проекту, - є сприяння розвитку України в переході від промислової до креативної економіки з метою побудови заможної правової держави, де живуть щасливі багаті люди, через підтримку творчої діяльності представників креативного класу: вчених, інженерів, професорсько-викладацького складу університетів, письменників, художників та акторів, дизайнерів і архітекторів, провідних діячів культури, редакторів, публіцистів, експертів-аналітиків та інших осіб, котрі формують громадську думку.»

У пана Віталія за плечима не тільки велике життя з відповідними атрибутами щасливої людини, яка створила чудову родину, виховала дітей та посадила дерево! Він - володар скарбу, який зберігає шляхетні справи, благодійну допомогу та вроджене вміння серцем та душею сприяти сміливому, енергійному, талановитому та небайдужому товариству, яке прагне вибудувати державу, в якій би гідно, комфортно, безпечно та красиво жили наші нащадки.

     За десятиліття, впродовж яких достойник перебував на вищих сходинках представницької влади, серед найвідомиших чільників політики та державотворців, він зумів започаткувати низку справ, які виособлювали його, як депутата Верховної Ради ІV, V та VІ скликань не тільки серед колег по парламентській діяльності, а й за упізнаністю серед народу. Звичайно, допомагає характер та добра вдача від Бога - те, що від батьків, від благочестивого оточення, від праці з дитинства, від виховання у жорстокі 30-і-50-і роки, від потреби геть рано стати самостійним. А ще - важка праця батьків, прагнення сільської дитини до знань, долання труднощів зовсім нелегкого сільського життя, природа, доброта людей… Тому й у дорослому віці він жодного разу не обійшов життєвих тем, які тримають найповажніше у цім світі - ДУХ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ і де нема місця популізму та лукавству. Таким він був у статусі народного депутата України і таким залишається як громадянин, публіцист, Людина.

     Душа та серце Віталія Терентійовича відкриті до щирого спілкування. Вони горять, розбурхані вітром швидкоплинного часу та неприхованою любовю до дітей та студентської молоді. Себ пак. Людина, як кажуть, у віці, а настрої молодецькі!? Та нічого дивного нема, просто сей напрямок життя у думках та справах нашого земляка поставлений настільки вдало та серйозно, що й натяку про якісь там модні у колі депутатів вибіркові акції, обiцянки та популістські ініціативи нема коли зявитися! Його праця вміла та цілеспрямована, без піару та зайвої метушні. «Конструюються» змістовні ідеї, матеріалізуючись у конкретні справи. Звичайно, що з добрими намірами, м’яким та лагідним поглядом, до чого звик ще на старті кар’єри публічного політика. Не випадково, таку собі креативність внутрішнього змісту душі державника помітив відомий український журналіст Василь Чепурний, назвавши Віталія Коржа «унікальним українцем», - який, за його ж словами, - «вміє не сваритися». І про якого «знаючі люди кажуть, що які б не були політичні війни, якими б прокльонами не обсипали політичні сторони одна одну, народний депутат від опозиційної "Батьківщини" Віталій Корж умів заходити в Кабінет Міністрів будь-якого прем'єр-міністра і лагідно та спокійненько вирішувати всі належні питання.»

     Свої ініціативи Віталій Корж прогнозує тільки на позитивність змін, до чого рухається сам і підштовхує впливом власних думок та ідей обдаровану молодь. І не випадково, бо майбутнє Української Держави турбує його завжди і всюди. Тому й серед переліку висловленого Віталієм Коржем за останні 25 років у публіцистиці, знаходимо на провідних місцях молодь, політику, управління економікою, царини історії, культури… навіть питання релігії. Системно, на підгрунті фахових висновків, своїм поглядом він прагне охопити великий перелік тем, взяти в руки, дослідити та проаналізувати чимало з того, що визначає не стільки сьогодення, як завтрашній день нашої країни… Тим більше, що сам є досвідченим науковцем із ступенем кандидата економічних наук!

     Здається, теплі слова про видатного сина Чернігово-Сіверської землі не стануть зайвими ніколи, оскільки вони тримаються не на віртуальних домислах, а на живих прикладах допомоги своєму краю перш за все. Колись, навіть книжку таку написав у 2010 році «Не по словах, по справах пізнаєте їх», визначивши жанр «спостереженнями досвідченого парламентаря». А підтвердженням щедрої благодійності земляка може слугувати його опіка школою у рідній Дроздівці на Куликівщині. Навчальний заклад чи не першим серед сільських у Чернігівській області отримав найсучасніше компютерне обладнання! (додати про справи)

     Отримавши від народження систему сільського батьківського виховання та фахово займаючись впродовж життя розвитком виробництва, науки та управління, він завжди пам’ятає і на справах доводить, що тема села з переліком його страждань - завжди в центрі уваги відомого діяча з Чернігівщини. Тисячі зустрічей з селянами, вчителями, медичними працівниками, підготовка законодавчих ініціатив до ухвалення Законів, відстоювання прав виборців сільської Чернігівщини у їхньому протистоянні з рейдерами, безсовістними владними чиновниками різного гатунку тощо.

       Кілька років тому, напередодні Революції Гідності, Віталій Корж, продовжуючи творчу місію на ниві публіцистики, запропонував думаючому товариству українців чергову пропозицію з письменницького доробку. З’явилась «Практична філософія українства»! Йшов 2013 рік. На думку книжкових «гурманів» - відвідувачів книгозбиралень, які у передреволюційному році отримали подарункові видання, книжка прийшлась до душі національно свідомим людям. Її з задоволенням читала учнівська та студентська молодь, представники «незіпсованої» московським колонізатором інтелігенції, проводили обговоренння та влаштовували дискусії. А сам автор не лінувався персонально представляти своє творіння на «тусoвках» молодих українських інтелектуалів у Києві, Чернігові та інших містах. І дарма, що нам ніколи не вдасться дізнатися про чисельність представників високого політикума, які взяли в руки непересічний твір пана Віталія, рівно як не вийде й обговорити з ними питання, підняті на його сторінках. Нічого, стерпимо. Бо найголовніше - наживо почуті публікою думки та ідеї, які українці сприймають від автора як ковток джерельної води спекотної днини. Особливо, коли йдеться про українську перспективу, бо її уславлений земляк вбачає тільки у впевненому русі України демократичним шляхом, остаточно позбавленим будь-яких натяків московської залежності, внутрішнього рабства, зрадництва влади, шляхом опанування найсучасніших світових досягнень та наявності чесного та некорумпованого очільництва, поважаючої нашу святу історію!

     Між іншим, ми не даремно повернулися до праці Віталія Коржа «Практична філософія українства». Оскільки, навряд чи вдалось ще комусь з публічних політиків України років панування в країні януковицького режиму, так чітко, аргументовано та передбачувано (немов пророцтво!), розставити акценти на найпроблемніших «точках» нашого життя!? А за окремими сюжетами, обставинами та змальованими тенденціями книга дійсно виявилась пророчою! Ну, а взагалі 272 сторінки дотепного та правдивого тексту справляють вигляд орієнтиру, який має вселити впевненість та нагадати, що лишень змінюючи життя, ми отримуємо шанс опинитися серед цивілізованих демократичних європейських країн. Невипадково уславлений земляк вже у перші жовтневі вечори початку студентського майдану у Києві 2013 року був серед молоді! Чи не знаково? Та й до появи у читацькому просторі названої праці у світлих голівоньках українців, дай Бог, вже встигли закарбуватися враження від ознайомлення з не менш трендовими творами: «Мій головний привілей», (2007 р), «Крізь призму фактів», (2008 р), «Не по словах, по справах пізнаєте їх»,(2010 р)…? Бо у кожному з них автор прагнув зрозуміло, життєво та об’єктивно розповісти читачеві про почуте, досліджене та вивчене під час чисельних поїздок Чернігівщиною, а так і про потребу змін українського життя. Отож за наслідками і місію свою визначив - допомогти кожному долаючому свої внутрішні перестороги, обережності та викривлене бачення дійсності на шляху до обєктивного усвідомлення перспективи України та її можливостей.

       І ще про одне. Книг, запропонованих українському товариству в останні чверть століття - чимало. Є серед тисяч назв і такі, що своєю вистражданою правдою найближчим часом навряд чи постаріють. До цієї категорії без вагагань можна віднести і публіцистично-філософські твори Віталія Коржа. З прекрасним фактажем, живим словом, десятками та сотнями згаданих соплемінників, які ведуть розмову на сторінках названих книжок. Події. Прогнози та передбачення від автора.Спробуйте опaнувати!? Можливо, політичні кострукції, «лінії партій», погляди їхніх очільників – застаріють, бо життя змінюється. Натомість, у міркуваннях про провідні аспекти державотворення - маємо «залізні» аргументи. Он як фаховo розкрита кухня безперспективності української «багатовекторності» чи промосковської орієнтації!? Скільки гнилля, сорому, бруду переповнюють роки правління «золотоунітазівського « президента» ? А пан Віталій усе це передбачував, «розклавши по полицям», у сподіваннях просвітлення тієї частини нації, яка тупо губилась у дрімучому лісі кожних виборів! І не просто втрачаючи орієнтир, а й очікуючи на «щасливе покращення вже сьогодні». Читаймо думки політика В.Т.Коржа від 2010 року. «Які перспективи може мати Україна, в якій проросійські хулігани, - пише відомий політик, - побивають військовослужбовців Українського Військово-морського флоту, приїжджі політики з Росії відкрито проголошують свої наміри продовжувати свою присутність в Україні аж до повного відторгнення і захоплення частини української території, по столиці України безперешкодно ходять мітингувальники з антиукраїнськими вимогами під російськими прапорами, тоді як Росія поступово поширює свою експансію в енергетиці, політиці, фінансах, торгівлі, культурі, засобах масової інформації тощо.» Хіба не «в корінь»?

     Та за всіх перипетій політиці, у якій впродовж кількох скликань український достойник був серед фундаторів добрих державницьких справ, пан Віталій не забував піклуватися про Україну-матір, наших попередників та нащадків, які прийдуть за нами в результаті зміни поколінь. І до сьогодення відомий державник, громадський діяч і людина Віталій Корж живе у просторі, на якому розумними, мудрими та патріотичними українцями готується підгрунтя для успішної України завтрашнього дня. На просторі, де час від часу виникають проекти достойників, які за словами нашого земляка, мають змінювати українське суспільство в різних напрямках життя у перспективі. «По суті, це благодійність нового типу, -каже Віталій Корж,- коли основним капіталом фундаторів і активістів Фонду є не гроші, а прогресивні ідеї, розробки та інші творчі ресурси всіх учасників цієї новітньої форми благодійництва. Причому ця благодійна діяльність націлена не на матеріальну допомогу якійсь одній категорії громадян, а на суттєве збагачення ментальності всього українського суспільства. Бо завжди і скрізь — у спільноті, країні й Всесвіті, все суще починається з голови, з думки, із зацікавленого розмірковування, зі знань і творчих навичок, що формують ментальність — тобто спосіб мислення нації.»

     Щож, сподіваймося на Божу допомогу та на щире бажання зачинателів благодійного об’єднання «Фонд інвестицій у майбутнє», репрезентуючих гурт патріотичних українців творити добро во славу України! Приємно, що вкотре на серйозному етапі будівництва Української Держави чергова благодійна цеглина в її підмурівку вкладається руками нашого славетного земляка Віталія Коржа!

Борис Домоцький,

член Національної спілки журналістів України,

редактор часопису «Правий Берег Десни»

Категорія: Люди | Переглядів: 55 | Додав: Valery | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar