Головна » 2016 » Листопад » 22 » МАЙДАНІВСЬКИЙ СПОГАД (з нагоди Дня Гідності та Свободи-2016)
20:06
МАЙДАНІВСЬКИЙ СПОГАД (з нагоди Дня Гідності та Свободи-2016)

                          Майданівський спогад
                                    (з нагоди Дня Гідності і Свободи-2016)


        Під час Революції Гідності 2013-2014 років кілька Майданів у Новгороді-Сіверському нагадали місцевій публіці про «особливі» події у Києві та й взагалі в Україні. Тим більше, що на центральній площі міста, яка ще називалась зовсім не іменем «князя Ігоря», як віднедавна, кілька разів впродовж Революціі вмикався мегафон! Це поодинокі патріотично налаштовані патріоти-модератори революційних зібрань біля пам’ятнтка удільному князю, прагнули достукатися до сердець мешканців провінційного «городка».

На жаль, більшість з них не хотіли й чути про будь-які зміни. Тим більше - ворушити «осіноє гнєздо» команди «двічі несудимого» на Печерських пагорбах. Вони просто занурили, по-страусиному, «голови у пісок»!? Серед ініціаторів мітингів був й автор цих рядків. Слава Богові, за роки від 1989 революційного досвіду вистачало!
       Натомість Новгород-Сіверський, як і за усіх минулих революційних змін 20-21 століть, продовжував перебувати у патріархальному житті, яке ще за кілька років до 1917-го відкрив для себе у містечку над Десною відомий історик Дмитро Дорошенко. Отож, невипадково, коли у Києві вже будувалися барикади, а ватра палаючих шин освітлювала небо на весь УКРАЇНСЬКИЙ простір, коли у зграю «беркутні» летіла бруківка, а Майдан вчерговий раз урочисто виконував Державний Гімн - чимало новгород-сіверців так і не погоджувалась помічати «неправильну» поведінку громадянина, проти якого вдруге постала Україна. Мало того, у цім краю, який притулився до державного кордону з Московією, селянсько-пролетарський електорат на всіх виборах не втомлювався кидати бюлетені за колишнього завгара-«проффесора» - автора кількох книжок! А за успіхи в утвердженні на Новгород-Сіверщині ідеалів «регіАналів», найпівнічніший в Україні район можна було називати вотчиною «золотоунітазівського» гаранта та його посіпак.


      Одним словом, розраховувати навіть на сотню громадян, готових вийти на Майдан зі зрозумілим протестом після побиття студентів у Києві - було проблематично! Мабуть новгород-сіверці дійсно «по вуха» закохалися у цю команду, уявляючи Януковича таким собі «Кучмою-2» на президентському містку?!
     Під впливом «регіоналівського» руху, коли кожен новгород-сіверський чиновник біля серця тримав партійний квиткок «синьо-білої» політсили, сподіватися на адекватне сприйняття проукраінської ідеї значним відсотком новгород-сіверської публіки не приходилось. Прикро, але вірус «покращення життя вже сьогодні» вразив і молодь. У всякому разі від осені 2013 до весни 2014 року жодна молодіжна сила, а їх і не було, не нагадала про себе чимось патріотичним, нашим, рідним!? Хоча б заради солідарності зі своїми ровесниками, яких побили до крові у Києві негідники у погонах.
      Особливо паскудно виглядали соціальні мережі інтернету, де значилось чимало земляків. Не випадково з початком Революції Гідності люди порядні, патріотичні, а то й взагалі з клепкою у голові - «позакривали» свої сторінки в «однокласниках» та «вконтакті», щоб не плутатися з ворогами революції, продукувавших сепаратистсько-промосковські настрої. Адже гидотні висловлювання українофобів полонили свідомість певної частини інтелігенції, відставників органів МВС та далеких від успішного навчання в університетах студентів. Одним словом - перспектива утвердження ідеалів Революції Гідності в Сіверському краї зовсім не дихала сподіваннями на перемогу.
    І тільки певний запас ненависті громади до одіозних особистостей з керівництва району у райраді та адміністрації на рівні буденного життя - привів до вигнання з крісел багаторічних «регіАнальних» очільників. Відтоді для них другим щастям стали пенсійні квитки на розкішні пенсії. Два місяці весни 2014 року були для новгород-сіверських «януковичів» найтривожнішими… Але вже у травні вони почали гуртуватися. У всякому разі - над традиційно «совецькою» колоною на урочистій ході 9 травня 2014 року «гордо рєял красний флаг»!
   На жаль, нова керівниця РДА, отримавши довіру як від місцевої патріотичної громадськості та політичних активістів сил Майдану для реалізації сміливих та рішучих намірів у виконавчій владі Новгород-Сіверського району, так і не змогла зробити жодної ротації на посадах, які десятиліттями обіймали кучмистсько-януковицькі чиновники!? У підсумку - вже на середину весни 2015 року перспектива з оновлення кадрів та формування реально «нової» команди була загублена. Тож, контрреволюція з реваншем не запізнилася! Вони діяли цілеспрямовано і виважено. Ім навіть не завадив провал регіонівського кандидата на виборах до Верховної Ради України і перемога молодого Анатолія Євлахова. Тому вже пізньої осені 2015 року, заходженням до сесійної зали Новгород-Сіверської районної ради 26 депутатів (номінально репрезентуючих кілька політичних сил, але єдиних в обранні на крісло голови «опоблоківця» - регіонали остаточно повернули втрачене, відновивши «статус-кво»!
    Минули і 3-ті роковини початку Євромайдану, які у календарі називаються Днем Гідності та Свободи! Та новгород-сіверські терени зовсім не вписуються у контекст подій нового часу. У всякому разі, якщо політичні емоції у свідомості громади і залишаються, то лишень «на кухні»!? А молодіжні тусовки з емоціями та максималістським гонором - зовсім відсутні!

      У районній раді натяків на зміни - зась! Цікаві ідеї, коли й виникають у когось, то хіба що увісні. А старожилів «регіанального» чиновництва «нова» влада номінує на «громадських діячів року»!? Мало того, з їхніх же лав - з пенсійних запасів, призначаються і кадри на очільництво комунальної установи. Натомість, єдиною дієвою патріотичною силою в районі стали воїни ЗС України, котрі пройшли гарнило московсько-української війни. Їх близько сотні. Хлопці бойові, мужні і рішучі. От тільки ніхто з районних владних кабінетів так і не розв’язав(!) проблему з виділенням приміщення для спілки «АТОвців»!?
   
Разом з тим, споглядаючи 21 листопада за юними очима на заході у Новгород-Сіверському міському центрі дитячої творчості з нагоди Дня Гідності і Свободи

- захотілось повірити, що цим діточкам у наступні роки Господь подарує перспективу вирости значно сміливішими, патріотичнішими, волелюбнішими та дієвішими, аніж покоління їхніх батьків. А Гідність, дай Бог, піддасть вогню та зрозумілих прагненнь новгород-сіверській молоді для здійснення конкретної мети на шляху до європейської сім’ї націй, а не до тупого споглядання у далечінь холодного простору московсько-суздальської темряви. Слава Україні! Героям Слава!

 

Категорія: Життя мого міста | Переглядів: 285 | Додав: Valery | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar