Головна » 2018 » Березень » 10 » Магічні чоловічі танці
08:27
Магічні чоловічі танці

З нотатків подорожуючого приміським потягом

                                                      Магічні чоловічі танці

      Вони танцювали на повну силу. Щасливі та впевнені. Ще б пак, у найглухішому закутку Новгород-Сіверщини, посеред лісу великого та після десятиліть страждань сільської малечі Узруя мала постати школа, яка не тільки надаватиме знання, а й позбавить дітлахів долання важких кілометрів непрохідних доріг до чужого села. Отож, гурт дорослих чоловіків, які окрім серйозного вміли ще й «на повну» веселитися, відчувши щастя осіннього повітря, сміливо пішов у танок! І настільки ловко, що танцюристам «з клюбу» Олега Скрипки було чому заздрити! Тим більше, що у запальному танці не жаліли себе, викладаючись до останнього, не якісь аматори, а «живі» фундатори непересічної для Новгород-Сіверщини справи. Отож, сповна усвідомлюючи свою славну місію, чоловіча компанія активних новгород-сіверців всі свої сили віддала цього дня танцям, забувши про вік, посаду, рівень відчуття гумору, та природню втому.

       Не поспішаючи, приміський потяг «Терещенська-Семенівка» ритмічно стукав колесними парами, а мій попутник - давній приятель, обіймавший років 15 тому посаду сільського голови на Новгород-Сіверщині, встиг повідати цікаву житейську історію, чим добряче підняв настрій морозної березневої днини.

      Історія ся, розпочалась за словами колишнього керівника громади, зовсім буденно. Просто однієї погожої днини під закат осені півтора десятка «крутих», як за совецькими стандартами чоловіків зібрались на «сходнячок» у сосновому бору північно-західної частини Новгород-Сіверщини. «Приблизно між Узруєм та Кльовиним на розкішній поляні темного лісу, - почав чоловік розповідь, - районне керівництво облаштувало «живе спілкування» голів сільрад, партійно-совецьких чиновників та окремих керівників колгоспів та начальників підприємств. Тусовка одразу висвітила мету - необхідно було знайти вихід із безнадійної доти ситуації. Діти с. Узруй - маленького поселення, яке входило до складу Шептаківської сільради, потребували школи. Все таки в селі кілька десятків школярів, а початкового навчального закладу нема! Звичайно, з’явись схожа думка у мізках керівників району років десять до цього - можна було і 8-річку будувати. Натомість, у 90-ті вже й початкова дорівнювала подвигу! Отож і привіз нас тодішній керівник виконавчої влади району подалі від райцентру на свіже повітря.»

       Мій супутник розповідав так дотепно та соковито, що просто не можна було не уявити кольорової картинки, як «трендові» від влади достойники посеред синього лісу насолоджуються екологічно-чистими наїдками, наливають «зіркові» напої, а простір заповнюють радісні голоси відвертого чоловічого спілкування… Словом - все «чин по чину»: вітання, тости, промови, навіть невеличкі імпровізовані «звіти» перед господарями району. Та «гвіздком» корпоративчику безумовно стала тема зведення у с.Узруй приміщення початкової школи, на що відводились лічені місяці. «Я був тамадою, - зауважує мій приятель. По черзі підходив до столу, запрошував до слова начальників. Пам’ятаю, як один з них, займаючи посаду керівника достатньо важливого у районному бюджеті виробництва, спробував «відмовчатись», відкрутитися та услизнути від обов’язкового спітчу. Не вийшло! Владний бос так і сказав: «нехай виступає й обіцяє!» Тим більше, що зведення школи потребувало будівельних матеріалів, які виробляла організація під керівництвом цього чоловіка».

        До речі, зі слів співрозмовника я зрозумів, що «сабaнтуйчик» збирався, окрім іншого, ще й під тоді геть популярну та найважливішу «красну дату» совецького календаря. На порозі стояло 7 листопада! І тому, на його думку, привід для теплої зустрічі був «подвійний», що усвідомлював кожен із прибувших до симпатичної місцини Узруївського лісу.

«Танцюють всі!»

        «У підсумку, конкретно висловившись по кожному пункту, озвученому керівником району з теми пришвидшеного будівництва школи в Узруї, чоловічий загал із не менш ніж 20 голосистих чоловіків затягнув українських пісень. А співати новгород-сіверські чоловіки вміють ще від Козаччини! Отож і полетіла наша пісня потужною луною найутаємниченішими закутками важкопрохідного бору. І було її чути після кожного тосту, піднятого за успіх нової справи, все сильніше та сильніше! Пили й закусювали. Не поспішали, насолоджуючись смачним шашличком під гарну горілочку. До речі, все виглядало настільки красиво, що всім захотілося танцювати. Жінок серед нас не було, - зауважив мій товариш, - а тому, не соромлячись, закружляли у танці чоловіки з чоловіками!»

       Що не кажіть, а на мою думку - се були «магічні» танці. Подібні до «репертуару» північних шаманів. Оскільки їхня сила мала надійно підсилити енергетичне поле, на якому в свідомості багатьох вже проглядалися симпатичні контури освітянської будівлі. У висліді - так і сталось! Питання було вирішено. До роботи з бажанням, а може й без нього - підключилися всі бюрократичні структури району, колгоспи та організації. Усі налаштувалися на чергову перемогу на шляху будівництва комунізму в конкретному селі. І мить сього щастя не примусила довго очікувати. У стислі терміни в селі виросло, як білий гриб на поляні, приміщення початкової школи.

Категорія: Люди | Переглядів: 46 | Додав: Valery | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar