Головна » 2017 » Грудень » 14 » «Капрановські зустрічі» у Новгороді-Сіверському
22:49
«Капрановські зустрічі» у Новгороді-Сіверському

                         "Капрановські зустрічі" 

                       у Новгороді-Сіверському


Брати-близнюки Капранови сьогодні знаходяться у гурті найвідоміших вітчизняних літераторів із геть популярною харизмою у великому товаристві національно свідомого українства. Кажу, бо кільканадцять років тому, коли Україна наживо знайомилась з креативними чоловіками, взявшими на себе відповідальність далеких попередників-просвітителів, такими намалював я їх у своїй свідомості.
За ці роки ми кілька разів зустрічалися на різних творчих тусовках у Києві та Чернігові. Спілкувалися. І чесно кажучи - з відчуттям внутрішнього задоволення я завжди повертався до буденщини у своєму райцентрі після змістовних та ненав’язливих розмов із уславленими братами. Я познайомив митців високого слова з нашим творінням - «Правим Берегом Десни», за що й отримали похвалу Майстрів.
Тож і тепер, повертаючись зимового вечора з зустрічі з братами Капрановими у Новгород-Сіверський районній бібліотеці, навіть прислуговуючись телефоном, а не наживо, я зміг вселити промені тепла, світла та сподівань, розповідаючи про зміст заходу своїй мамі. Адже хіба ж не відчуєш інтелектуального потенціалу, енергетики книг, про які брати говорили, презентуючи творіння з-під свого легкого пера?
Що й казати, чоловіки сильні, розумні, інтелигентні. А ще - напрочуд шляхетні, як у загальній культурі, так і у площині спілкування з читачами. Вміють вдало поєднати реалії сьогодення з добрячими шматками історії минулих часів, які охоплює той чи інший твір.
Слухач від монологів талановитих братів не втомлюється, бо бесіда навіть впродовж тривалого часу завжди сконструйована так дотепно, що здається зовсім не важкою, як це буває зі спікерами, перебравшими ліміт часу.

  Відчувається повага, а то й любов письменників до специфічного працюючого контингента книгозбиралень. Гості добре володіють статистикою, котра відзеркалює сучасний стан бібліотек у контексті бюджетних витрат країни. Тож і сумують разом з людьми, які ще не втратили вміння цікавитися книгою, через руйнацію бібліотечної царини. Бо хіба ж то можна спокійно дивитися на прискорене закриття цих богоугодних установ у державі? Кажуть, що під час подорожей у різних напрямках по Україні відчувають біль наших втрат. Хіба Донецьк та Луганськ з іхніми найнижчими відсотками наявності бібліотечних установ на тисячу мешканців не стали прикладом того, де і чого розпочинаються війни і куди першим приходить ворог?
У Новгороді-Сіверському українські літератори, громадські діячі, видавці та патріоти Віталій та Дмитро Капранови вдруге. І знов - обмежені у часі. Адже впродовж куцого грудневого дня відбулось аж три творчі зустрічі у Глухові, Шостці та Новгороді-Сіверському! Як на мене, то для «кобзарської» подорожі, нехай і «залізним» конем, потрібно забагато сил. Тому й цього разу не встигають побачити реально одне з найстаріших українських міст на кордоні з Мордором та відчути його енергетичну силу.

  Натомість із задоволенням спілкуються з мешканцями містечка, які прийшли на зустріч. Фотографуються і щиро роздають автографи. А щодо нестачі часу на знайомство з містом староукраїнських князів, славних Гетьманів, митрополитів-мучеників, перших теоретиків побудови суспільства на демократичних засадах - мабуть, так Богові треба. Щоб не відкладали далеко гідні сини України - брати Капранові потребу чергової поїздки до містечка на півночі Землі Української. Тим більше, що можливо саме тут над Десною вони стрінуться з Музою, яка підкаже майстрам слова сюжет (та й не один!) для неймовірно захоплюючого історичного, психологічного, а то й містичного твору з розкішним наповненням подіями, якими переповнене життя сучасних сіверців! Тож легкого вам пера, дорогі українські митці! Слава вам і Слава Україні!

 

Категорія: Люди | Переглядів: 243 | Додав: Valery | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
avatar
1
а ще Брати Капранови роблять дуже круту музику у стилі кобза-реп wink
avatar