Головна » 2016 » Серпень » 14 » ЯК ГОЛОВА ПОВЧАВ ГОЛОВУ
08:00
ЯК ГОЛОВА ПОВЧАВ ГОЛОВУ

                                Як голова повчав голову


Нещодавно у Новгород-Сіверській стороні висвітилась емоційна хвиля з'ясування відносин між двома місцевими радами - міською та районною! Звичайно, як явище суспільне, локальний конфлікт відбувся за певних причин. Не став переповнений «віз каменю», який було вивернуто в «огород» керівництва Новгород-Сіверської районної ради головою міста. Коли у розлогій авторській статті «Голосувати бездумно - дескредитувати всю систему самоврядування в Україні», що у газеті «Сіверський край», прагнучи зі «своєї дзвінниці» подати публіці тему «несерйозної» роботи районного депутатського зібрання, він нагородив його кількома жорсткими тезами. Мовляв, не так працюєте, робите протизаконні кроки, ігноруєте поради юристів… А приводом для висловлювання принципової критики пан голова обрав трендову, як для сьогодення тему – взявся «захищати» місцеву газету.
                              Прелюдія
На жаль, «Сіверському краю» вже кілька місяців ніяк не вдається позбутися ярма районної влади. Впираються самоврядці. Неначе хто наврочив? Навіть суд відбувся! З цього приводу обурювався не тільки колектив «Сіверського краю». Сказав гнівне слово і автор цих рядків разом з колегами-журналістами України! До списку «ворогів преси» попав і районний голова. Тепер, начебто, виконуватимуть рішення суду.


Міський голова підійшов до проблеми у ролі такого собі експерта, вчителя всіх «з верху», виклавши на шпальтах «підзахисної» газети погляд на форс-мажорну ситуацію з пресою прадавньої Сіверської землі. Звичайно, скористався конституційним правом озвучити думку. А так дісталось «на горіхи» депутатам районної ради за їхній «блудний» шлях у вирішенні проблеми, яка за здоровим глуздом вже давненько мала б бути розв’язаною! На жаль…


Одначе, полишемо поза кадром «прокол» районних обранців Новгород-Сіверщини. Тим більше, що про негативний їхній вчинок хто хотів - вже висловився. Наразі ж - про іншу сторону медалі. Про «шкандаль», «вуха» якого було видно вже за першого знайомства з твором автора - голови міста. Оскільки чимало його рядків елементарно натякали на «гріхи», з якими нинішня районна рада погодитись не могла, особливо з принизливими порівняннями! Та, мабуть, найбільше дратувала думка: «А судді хто? Хто взявся нас повчати?»


Інша справа, що для людей, які знаються на місцевих залаштункових політичних інтригах, стало зрозумілим, що вимальовується початок політичної боротьби, яка час від часу виникатиме і на порожньому місці, або переходитиме у фазу загострення! А коли так, то й очільництво Новгород-Сіверської районної ради вже на старті проблеми приречене скористатися «правом на репліку» у ЗМІ! І перший «хід конем» не забарився, бо запалену керівником міста «ватру» гніву треба було «залити водою»!
                          Обережний шах
6 серпня 2016 року у тижневику, за який заступився «градоначальник», піддавши екзекуції колег з районного «парламенту», «хід у відповідь» від імені депутатів Новгород-Сіверської районної ради здійснив її голова В’ячеслав Кауфман. У статті «Новгород-Сіверська районна рада працює на принципах демократії» стриманим змістом і зовсім не войовничим духом він порадив очільнику міста подивитися на себе «у люстерко», знайшовши в оці « колоду», яку найчастіше людина самостійно не помічає. Кажуть, що цій відповіді передувало обговорення позиції вкрай обурених районних депутатів. Народилась колективна відповідь! Хіба що тільки не турецькому султану. А голова районної ради, знаючи попит свого електорату, зробів хід на адресу свого однопартійця по оппоблоку, а відтепер - конкретного опонента, набагато обережніше та стриманіше. Мабуть досвід допоміг? Він порадив нинішньому «батькові» Новгорода-Сіверського не махати рукою на мудрість і «не плювати в криницю, з якої воду пив чи буде пити»!? Нагадав і про необхідність «поважати вибір людей», «не шпурляти каміння не тільки у бік депутатів, а й виборців», «не працювати на «одобрямс», «не співати оди про законослухняність депутатів міської ради та її очільника», як і про інше, накшталт «деяких антизаконних «ляп» каденції, що виправлялися за рішенням судів»…

Звичайно, дорікання від міського голови, навколо яких зачинилась боротьба позицій і на які прореагував пан В’ячеслав Кауфман, звучали б природно і справедливо, коли б їх озвучував не той, хто озвучив. Бо, навряд це момент, коли самого себе можна у приклад поставити: от який я герой! Бо у тих, хто працював у минулому скликанні районної ради, є пам’ять, яка зафіксувала чимало неподобств та всілякого деструктиву. Тому розмова про приклад роботи минулого скликання як про «взірець» - порожній звук!
                              І мат!
Хоча, у ситуації зі сваркою двох рад є і позитив! Оскільки подібні «розборки», яких не вистачало на політичному просторі Новгород-Сіверщини 25 років, допомагають публіці розібратися з психологією та політичним нутром не тільки окремих людей при владі, а й певних груп у самоврядуванні на місцевому рівні Новгород-Сіверщини, що стоять за спинами очільників, визначаючи їхні дії. Драйв підсилює і ситуація, за якою конфлікт ідентифікується з представництвом політичної сили, котра досить спірно досягла більшості при формуванні рад!? Словом, то добре, що все йде по-європейськи, коли подібні реверанси стають тренінгом для електорату. А пересічний новгород-сіверець, якого навчили голосувати за одну політичну силу, дасть Бог, переосмислить мотивацію власної поведінки, дивлячись на вчинки молодої генерації - вихованців колишньої ПР під іншим кутом зору. Бо менторський тон, безапеляційне та сміливе піднесення до небес зі своїм власним «его» все таки тисне негативом на публіку! Та й подібні кроки місцевих очільників, тим більше з «наїздом» на своїх вчорашніх однопартійців, перетворюються на накопичення балів власного «антирейтингу». А нам це дуже потрібно у якості урока формування електоральної свідомості. Одним словом, «маленька» політика у невеличкому містечку над Десною разом з районом починає набирати ознак, які нехай трішки, але нагадують столичну владну тусовку. І не помічати нового креативного явища - не можна. Тим більше, що за 10 місяців, які минули після виборів, у «міста обласного значення» проблем не поменшало, а на окремих ділянках ще й додалось. Натомість, на відміну від районної самоврядної влади, яка за своїм партійним забарвленням ідентична міській, в останньої, на «горі», все таки знаходимо понад міру популізму та піару. А вони під час переходу до етапу формування об’єднаних громад перетворюються на нашому просторі важелем протистояння між владою міста та району. Питаєте, чому? Да тому, що очікувана перспектива - це не стільки зміна територіально-адміністративної конструкції чи меж сьогоднішніх районів, як поява нових облич у владі. Ось гайки боротьби, у якій виживатиме сильніший і загвинчуються. Тому й завдання національно-свідомої частини громади і полягають у використанні існуючих протиріч у владному таборі з глибокою оцінкою зробленого тримаючими «булаву» та остаточної відмови від традиційного голосування за накатаним сценарієм.

 

Категорія: Життя мого міста | Переглядів: 210 | Додав: Valery | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar