Головна » 2015 » Грудень » 10 » ГОВОРИЛИ ПРО ВОЛОДИМИРА ВЕЛИКОГО
21:43
ГОВОРИЛИ ПРО ВОЛОДИМИРА ВЕЛИКОГО

Говорили про Володимира Великого

Постать нашого Українського князя Володимира Великого заслуговує бути не тільки добре вивченою у контексті заслуг перед Україною та християнським світом, а й на добру душевну розмову у колі однодумців. Ось так, як сталося зранку у середу на зимового Юрія Переможця у методичному кабінеті Новгород-Сіверського районного відділу освіти Чернігівської області. За «круглим столом», змодерованим методистом суспільних дисциплін Марією Максименко, зібралися вчителі історії сільських шкіл.

Вели розмову, дискутували, аналізували про людину, яка за різними рейтингами сучасного прагматичного життя посідає провідні місця у списку найвідоміших УКРАЇНЦІВ усіх часів. Та є найповажнішою серед святих християнської церкви обох обрядів. Його цінують і наші брати-католіки. Ну, а новгород-сіверцям, здавалось би, сам Господь наказав не забувати та прославляти у віках ім’я князя, якого за життя нарікли наші пращури-соплемінники Красним Сонечком! Та й взагалі забувати про того, з чиєї легкої руки місто на Десні постало - великий гріх!? Адже це володар найбільшої Держави в Європі розпорядився, щоб побудували багато потужних фортець по річкам-притокам Дніпра. Постав у 80-х роках Х століття і Новгород-Сіверський.

Про незаурядний епізод у літопису рідного міста нагадав колегам автор цих рядків, дорікнувши на адресу бувших «градоначальників зі свитою» та й нинішнім за небажання увічнити пам'ять Володимира Великого у назвах вулиць, майданів… Акцентувавши на відвертому ігноруванні десятиліттями славних імен українських володарів взагалі! Як князів, так і гетьманів.

Вчителями було запропоновано до уваги однодумців хороші змістовні доповіді про життєвий шлях Великого Українського Державотворця, про особисту відвагу у боротьбі з ворогами, про високу культуру, освіченість, дипломатичний хист, відчуття потрібності зрозумілої релігії для Руси-України…

Модератором заходу пані Марією Максименко демонструвався широкий спектр фрагментів творчого наукового відеодоробку українських митців та вчених про життєпис рівноапостольного Князя Володимира Великого та сучасний пошук відповідей у загадковому та легендарному. Зверталась увага на неабияку популярність образу достойника у творчості великих поетичних українських класиків. Методист декламувала поезії Ліни Костенко.

Варто зауважити, що педагогічною громадою фахівців історичної науки у Новгород-Сіверщині робиться потрібна, як для сучасних умов протистояння з московським ворогом, справа – послідовного та принципового відстоювання уваги до особистості князя. Як УКРАЇНСЬКОГО ДЕРЖАВНИКА, мужнього лицаря Середньовіччя, фундатора ДУХОВНОГО світу українців на тисячоліття наперед.

Категорія: Духовність Сіверського краю | Переглядів: 188 | Додав: Valery | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar