Головна » 2015 » Серпень » 15 » ДУХОВНИЙ МЕЧ УКРАЇНЦЯ
08:59
ДУХОВНИЙ МЕЧ УКРАЇНЦЯ

Духовний меч українця

Російсько - українська війна неначе детектор «брехні» перевіряє людей на рівень порядності та встановлює місце кожного у суспільстві. Вже за риторикою громадян у контексті військової агресії світоглядна позиція з’ясовується елементарно. Бо зразу видно, скільки УКРАЇНСЬКОГО у душі! І так, щоденно і у всьому. От хоча б, коли йдеться про Державні Символи. Наприклад - про Державний Прапор. Знак, що під час Революції Гідності та з початком Вітчизняної війни українського народу 2014 року проти російських загарбників став уособленням значно більшого, аніж конституційного Державного Символу. А жовто-блакитні знамена, маленькі прапорці, звичайнісінькі стрічки у кольорах, які чверть століття являли символ молодої європейської країни? Хіба не вони перетворились на генератор могутнього українського пориву Нації до Гідності, до Великої перемоги над московським агресором?

У наших друзів, які живуть зі споконвічними цінностями нащадків трипільців-аріїв-русичів, від осені 2013-го вітчизняна символіка повсюдно! На приватних будинках, балконах багатоповерхівок, на автівках, на звичайних валізах. Моя дружина Валерія часто вплітає синьо-золоту стрічку у косу. Схоже робили і її учні – дівчатка з 11 класу.

Так само увінчані Державними Прапорами приходи знайомих священиків у селах та райцентрах. Мабуть дійсно, бути пасивним, примітивно не реагувати на духовне джерело останніх моральних та й фізичних перемог української громади за таких подій просто не серйозно. Тому, національну рису стану душі, підхоплену прогресивним світом на всіх материках, публічно демонструє українська молодь: студентство, футбольні фанати, волонтери, а то й пересічні громадяни, які не загубили здоровий дух у тілі та глузд у голові.

По-іншому живе друга частина соціуму. Геть протилежні почуття допікають «ватників», доморощених представників «рускава міра», гнилої їдеї «братства», українофобів, інших супротивників, що живуть серед нас, але прагнуть прикластися до ординської щоки. Їх, негідників вищого ґатунку, активне залучення символів до життя через нові традиції Майдану, як співання Гімну України чи використання націоналістичного вітання «Слава Україні! Героям Слава!» вразили у серце! Вони - новітні русофіли та українофоби, ожили і поперли бульдозером проти свіжого струменю українського духу.

Зовсім недавно до нашої доброї приятельки й відомої у місті українки, яка відстоює національні ідеали пані Ольги Глазкової приїхали земляки з Коропщини. Тож серед інших запитань до своєї односельці дитинства їх цікавила причина нерозуміння мешканцями актуальності Символів України у місті, яке споконвічно було КОЗАЦЬКИМ? Не кажучи вже про образу від побачених

Леніна зі Сталіним на башті у центрі, де, чомусь, не знайшлось місця Прапору?

Щож, зрозуміти шабаліновців з батьківщини славного терориста Миколи Кібальчича можна. Бо вони вже давненько ліквідували у селі пам’ятник Леніну, а на день Перемоги у Другій Світовій війні не бігали по вулицям з «красним знамєнєм»? Мабуть, різні рівні свідомості, вихованості, відповідальності. Ну і, звичайно, патріотизму. Між іншім, від часу Революції Гідності й до сьогодні, єдиний стійкий приклад життя з українськими Символами демонструє відома підприємиця пані Ірина Гусак. У центрі міста її готель завжди під Національними Прапорами!

Залізничний "сепаратизм"

Натомість, класичним прикладом спротиву утвердженню українського у поросійщеному краї може слугувати ситуація на залізничному вокзалі у Новгороді-Сіверському. Де над приміщенням кілька років залишалась «голою» щогла, на якій мав бути встановлений з першого дня Державний Прапор!!! І, мабуть, то була воля начальника?

Тож влітку минулого року новому керівництву районної державної адміністрації прийшлось долучитися до тривалої боротьби «за український Прапор» над куполом станції. Отож! А хтось там «взяття рейхстагу у 45-му» згадує! Слава Богові, встановили. От тільки потім знов пішла гра залізничного начальника у «сепаратизм». Бо за певний час Знамено зникло…

Вже й не згадати, як «встановлювався-знімався» Прапор!? Останній раз, у травні 2015-го, коли очікуючи на задекларований візит до Новгорода-Сіверського голови Чернігівської обласної адміністрації, начальник залізничної установи не ризикнув нариватися на проблему? Адже обласний очільник не міг об’їхати помітну здалека «хатину» залізничної станції. Встановив!

Хоча знову, перебування Символу Держави на щоглі обмежилось тижнем. Тоді я вже покинув посаду, а тому прийшлось впливати по-іншому. Впертому залізничному менеджеру, який, чомусь, патологічно не сприймає національних кольорів та адміністративних вимог з підняття Символу України, пояснювали компетентні органи.

 

Наразі Прапор бачимо над центральним входом до вокзалу зі сторони міста!? Чому не там, де Бог велів, тобто на найвищій «точці» поважної установи, залишається загадкою? І перш за все для прибулої людини, яка тільки у Новгороді-Сіверському не може побачити атрибуту Держави на щоглі залізничної станції. Тим більше, що поруч - ворожа московія!

З досвіду 8-місячної роботи заступником голови районної державної адміністрації з гуманітарних питань знаю, як приходилось мало не під примусом встановлювати Державні Прапори у Новгород-Сіверському краї. Коли чесно, то після «виховної роботи» не мав і бажання дивитися на «горе»-керівників, які відповідні обов’язки виконували з-під «кнута».

Сьогодні багато розмов про те, що, мовляв, вишиванка вже не є показником української свідомості людини. Можливо, десь і так, у якості данини моді? От тільки не на краю Північної Сіверщини. Де з чиновників-регіоналів, які й надалі займають владні крісла, ніхто не вдягнув традиційний український символ-оберег? «Співпадіння? Не думаю!»

Патріотична Авдіївка

На противагу Новгороду-Сіверському, де Прапори України так і не стали справжнім трендом, сільський голова з Авдіївки, що на Сосниччині Анатолій Адаменко як для нині сущих, так і нащадків залишить розумну традицію. Його село вже парочку років для подорожуючих виглядає креативно. Якраз через

присутність на центральній вулиці, що також є шляхом від Чернігова на Новгород-Сіверський, «моря» Прапорів! Пан Анатолій слідкує за фізичним станом полотнища. Своєчасно замінюються. Ото приклад державницького підходу! Чи не так?

Разом з тим, українофобська істерія – явище тривале й не виліковне. Тож українські Символи на етапі новітньої історії справді стають індикатором готовності «старої гвардії», полишеної на місцях, до іспиту з теми «Служіння Україні»! Вони щоденно тривожать глибинні мозкові закутки як окремих осіб, так і великих прошарків суспільства, зіпсованих дурманом тривалої духовної московської окупації. Особливо на теренах Сіверщини, де так надовго прижилось ганебне поросійщення. Де навіть державні службовці районного рівня не «навчилися» співати Український Славень.

Замість епілогу

У хуторі Путивську (княжому Путивльську 10-13 століть), за 5 кілометрів від райцентру, де тепер мешкає кілька десятків нащадків козаків Гетьманщини, національно-свідомі відчайдухи на початку російсько-української війни встановили на знеструмленій бетонній опорі над Путивльською горою величезне Державне Знамено. Його з відстані кількох кілометрів його бачив кожен, хто рухався з міста Шостки до Новгорода-Сіверського через міст над Десною. От тільки свято,  влаштоване невідомими патріотами задля виховання земляків на цінностях країни хліборобів, священиків та мужніх воїнів, тривало лишень кілька місяців. Одного дня Прапора не стало…

Отож, дорогі українці, попереду - тривала боротьба за утвердження УКРАЇНСЬКОГО В УКРАЇНІ з важким шляхом походу до ПЕРЕМОГИ. І на цій дорозі стоятимуть не тільки впевнені та одержимі перспективою свідомі українці, а й чисельний гурт супротивників на узбіччі. Відкритих та утаємничених, більш-менш ліберальних та відверто паскудних, таких, що можуть співіснувати з новими Законами і тих, що без зупинки шкодитимуть заради очікуваного реваншу. І це - реалії країни, яка наразі не довела до логічного завершення Революцію Гідності. Тому й зброєю, котра викриватиме ворожу лють, має стати Державна Символіка Вітчизни: ПРАПОР, ТРИЗУБ та ГІМН! Пам’ятаймо про таке, адже ми - УКРАЇНЦІ! Слава Україні!

Категорія: Політика | Переглядів: 276 | Додав: Valery | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar