Головна » 2016 » Серпень » 15 » «Добровольчий рух» без Новгорода-Сіверського
21:55
«Добровольчий рух» без Новгорода-Сіверського

   «Добровольчий рух» без Новгорода-Сіверського


На Маковея, 14 серпня, у Новгороді-Сіверському мав відбутися перегляд документального кіна «Добровольчий рух». Повідомлення про вечірній сеанс стрічки, присвяченої сучасному Українському Війську, проблемам служби за контрактом та вихованню патріотичності серед молоді з закликом реалізації нею своїх якостей на військовій службі Батьківщині - тиждень звало містян на 19-00 під Будинок культури! Так, на жаль знову туди, де стоїть опудало Леніна!? А за годину до початку фільму обіцялась ще й патріотична акція.


Див не буває. Одначе у Новгороді-Сіверському останнім часом вони трапляються! Мабуть цього разу і трапилось подібне? Оскільки, у визначений відповідальними особами час ніякого кіна ніхто нікому не показав! А той нечисельний люд, що зібрався, вчерговий раз зустрівся з бовваном чоловіка Надії Крупської і пішов по домівкам досвятковувати Медового Спаса та встановлювати у розмовах між собою причину неподобства! Навіть вдалось почути про СЕПАРАТИЗМ!?


Натомість серед людей національно-свідомих і патріотичних ситуація не пройшла непоміченою. Та й чи могло бути по-іншому, коли заанонсована тема не так вже й часто знаходить до нас дорогу з Чернігова? Отож, безвідповідальне ставлення до серйозного заходу однієї зі сторін, задіяної у «провалі» і полишило неприємний осад. А ще й тривога за байдужість влади до подібних патріотичних ініціатив, які за нез’ясованих причин обриваються чи провалюються якраз у Новгороді-Сіверському!?


На запитання автора цих рядків про причини зриву показу фільму заступниця голови Новгород-Сіверської РДА Неля Чугаєва порадила звернутися до районного відділу культури, якому було доручено займатися організацією патріотичної ініціативи, запропонованою областю у відповідному листі. Тож з’ясувати всі обставини та проблемні питання ми спробували у спілкуванні з представницею районної культури Світланою Венгер. У розмові з пані Венгер стало зрозумілим, що захід у районі готувався на виконання листа Чернігівської ОДА від 06.07.2016 № 05-03/3436 за підписом заступника голови обласної державної адміністрації, в якому йшлося про важливість сприяння на районному рівні організації перегляду фільму «Добровольчий рух». Речниця Новгород-Сіверського відділу культури пояснила, «що з відповідним завданням наша установа впоралась, установивши зв’язок з відповідним гуртом, що мав презентувати фільм у Новгороді-Сіверському, в особі Павла Муравейка. Одразу ж було обумовлено про час - 19-00 у неділю 14 серпня. На жаль, 14 серпня 2016 року біля районного будинку культури, де все було готово до проведення і акції і показу фільму, гості з Чернігова не з’явилися…»
Розмова телефоном з представником організаторів поїздок по області з фільмом «Добровольчий рух» виявила зовсім протилежне. «Наші люди, - повідомив Павло Муравейко, - прибули у Новгород-Сіверський у домовлений заздалегідь час - 14-00 годину у неділю до районного Будинку культури. На жаль, людей ми не побачили. Показувати було нікому. Прикро, але з жодним працівником культури чи адміністрації нам не вдалось зв’язатися. Після низки невдалих спроб вийти на контакт наші люди покинули місто. Чому так сталося у Новгороді-Сіверському з організацією - нам не зрозуміло!?»


Ось так буває у Новгород-Сіверському краї, де найважливіші патріотичні заходи проводяться під прикриттям «нижньої частини» ідола Володимира Ульянова!? Можливо - це збіг обставин, а можливо й закономірність? Разом з тим, у цій історії, починаючи від елементарної безвідповідальності, яка останнім часом бере гору у серйозних справах, здається, занадто запитань без відповідей. Тим більше, коли подібні заходи для найпівнічнішого району України, як підказує життя, стають справжнім «ковтком води» у спекотний день для людини! Чому - знає кожен патріотичний українець. Тому, що поруч ворожа Московія! А ми добре знаємо, який дух та настрій серед окремих прошарків населення. І тому - прикро, що ніхто з представників владних інституцій, відповідавших за проведення патріотичної акції у відповідності до листа Чернігівської обласної адміністрації, так і не зміг чітко відповісти на запитання ЗМІ про справжні причини ситуації, яка з усіх районів Чернігівщини, де проходив показ фільму, трапився тільки у Новгороді-Сіверському?

 

Категорія: Життя мого міста | Переглядів: 167 | Додав: Valery | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar