Головна » 2016 » Червень » 26 » Дарувати дітям щастя - провідне завдання громад
16:00
Дарувати дітям щастя - провідне завдання громад

         «Дарувати дітям щастя - провідне завдання громад», -

вважає очільниця Новгород-Сіверського районного відділу освіти Світлана Біла, яка початок червня особливо наполегливо опікувалась важливим завданням - підготовкою до відкриття єдиного у північних районах діючого дитячого табору «Десна». Тим більше, що літо у другій половині першого місяця вступило в активну фазу своїх повноважень. Відповідно до сприятливої погоди сам Бог велів дітям відпочити по-справжньому.
Тож невипадково, що до початку оздоровчого сезону Новгород-Сіверський відділ освіти районної державної адміністрації доклав чимало зусиль заради збереження на лівому березі Десни, за десяток кілометрів від середмістя Новгорода-Сіверського дитячого табору. Доречі, нагадаємо, що «Десна», яку відкрили в 70-ті роки минулого століття на кошти колгоспів району, тривалий час був без «натяжки» прекрасним дитячим оздоровчим закладом, вірно прислуговувався найшляхетнішій на Землі меті - дарувати дітлахам Новгород-Сіверщини щастя чарівних днів табірної зміни у старому сосновому Биринському бору на березі річки.


Все тут було або безкоштовно, або за умовної ціни для батьків. Хоча небагатьом з них на ту пору приходилось «розкошелюватися»!? Оскільки фінансові навантаження лягали на плечі профспілки працівників сільського господарства. 
Табір мав кілька добротних будівель під піонерські отряди, їдальню, літню естраду… Одним словом - все, що колгоспи за командно-адміністративної совецької системи господарювання зобов’язувалися під наказом райкомів тримати у доброму стані, вкладаючи певні кошти у сезонні ремонтні роботи. Що було, то було.


Та з часом, ще за союзу, а вірніше під його фінальний акорд, гроші ставали мізерними, матеріальна база руйнувалась, а табір, як і має бути у скрутні часи, слабшав на очах. І ось вже 25 років триває смуга жебрацтва Новгород-Сіверщини, її повний економічний занепад із остаточною руйнацією того, що колись по-справжньому наповнювало бюджет. Не змінилося, на жаль і ставлення держави, а тим більше влади на місцях до проблем порятунку і дитячих установ, серед яких у нашому краї залишається табір «Десна».
«Десні» важко. Як і кожній бюджетній організації та установі Новгород-Сіверщини, які чверть століття стрімко падали у провалля. Особливо «не мед» напередодні кожного сезону. Тим більше, що у районному бюджеті на відповідні заходи витрати майже нульові!? Тому, кожен рік стає «випробувальним» на міцність та здатність відповідальних людей до збереження навіть тієї слабенької, (адже кілька десятиліть без капітального ремонту!) споруд «Десни»!?


«Цього року, - каже начальниця відділу освіти Світлана Біла, - ми зберігаємо минулорічну вартість путівок - 2000грн. та 21-денну табірну зміну для 80 дітей з району та міста. У суботу, 18 червня, відкрили табір. Новинкою стає орієнтація відпочиваючих дітей за двома провідними напрямками. «Національно-патріотичне» та «екологічне». А ще з дітьми - працюватимуть фахівці з іноземної мови задля створення певних умов щодо покращення володіння англійською мовою. Дітей відвідають, за спільною домовленістю, наукові співробітники Деснянсько-Старогутського національного парку та Деснянського біосферного резервату, які мають великі напрацювання для теоретичної та практичної підготовки учнів у царині екологічного виховання. Тим більше, що у районного відділу освіти вже другий рік триває співпраця на цій стезі »
Знаючи, важливість відповідальності органів виконавчої влади у площині управління освітою за забезпечення відповідних санітарно-гігієничних умов для дітей у літніх таборах ми запитуємо пані Світлану про рівень готовності «Десни» до відкриття сезону. «Маємо всі необхідні дозволи. На їдальню, на питну воду. Зроблено всі проби. Підібрано фахових працівників». Зі слів Світлани за кошти районного бюджету придбавалися 8 путівок, а за кошти міста - 10 путівок. І це робиться для дітей, позбавлених батьківської опіки чи є сиротами.
«Особливістю нинішнього оздоровчого сезону, - вважає Світлана Біла, є значно вищий рівень усвідомлення керівниками низки сільгосппідприємств різних форм власності, головами сільських рад, директорами шкіл та іншими благодійниками необхідності пошуку варіантів залучення коштів для придбання путівок на табірну зміну. Приємно, що ще напередодні відкриття надійшло більше 80 тисяч гривень за 40 путівок. Інші – отримаємо найближчими днями. Доречі, частину путівок для дітей із сіл, що входять до певних громад, наданням субвенцій до районного бюджету, придбали сільські ради, ухваливши на сесіях спеціальні Програми. Як от голова Троїцької сільради Прачик В.І. потурбувався про 12 діточок. Активніше попрацювали на добру справу фірми, що порають у районі тисячі гектарів сільскогосподарської землі. Так, для сільських дітей 15 путівок придбані «Агрікором-Холдінг», 4 діточок направить ТОВ «Мрія» з с.Печенюги, стільки ж – у кооперативі «Блистівський» тощо.»
В той же час, наявність у межах Новгород-Сіверщини такої дитячої установи яким є позаміський табір «Десна», все таки вартує значно наполегливіших дій керівництва виконавчої влади району у напрямку пошуку найбільш зручної форми його подальшого функціонування. Адже головна причина нинішніх негараздів навколо дитячого оздоровчого об’єкту - відсутність грошей.
«Цього року нам допомогли два діючі у Новгороді-Сіверському лісгоспи. І паркан полагодили місцями, і встановили гарного навісу для дитячих занять та відпочинку на повітрі під час дощу. Деякі матеріали для чергового ремонту змогли придбати за кошти районного відділу освіти - на 3 тисячі гривень. В той же час на наші прохання до підприємців змогли акумулювати аж 250 гривень та віник!!!»
Одначе й за такої, доволі незрозумілої ситуації у державі з фінансуванням освітянської галузі, а ще більше - за майже жебрацького стану районного бюджету, де, звичайно, про табір «Десну» окремим рядком і не йдеться, начальниця Новгород-Сіверської районної освіти оптимістично розглядає перспективу щодо збереження подібних установ. Тим більше, що мова зовсім не про якісь особливі умови існування «Десни» чи подібних об’єктів. «Варто - каже пані Світлана, лишень поміркувати про можливість відійти від традиційної практики відчиняти двері табору один раз на рік - влітку!? Можливо потребує вивчення питання переходу до функціонування бази табору впродовж року у якості елементу «зеленого туризму»? Та й про оренду приміщень під відповідні потреби взимку чи іншу пору року варто говорити.»
На нашу ж думку, здається що і новгород-сіверцям із солідними статками настав час приставати до гурту щедрих благочинників, якими з давніх часів славен був Чернігово-Сіверський край, а так - сміливіше жертвувати свої кревні на добру справу районної громади – дитинство, у якому колись да буває кожен. От тільки не кожному, чомусь, однаково вдається відчути його усю привабливість та щасливу мить!

 

Категорія: Освіта | Переглядів: 161 | Додав: Valery | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar