Головна » 2017 » Серпень » 10 » ЧИ ПРОКОВТНЕ БЕНЗИНОВА РІЧКА СТАНЦІЙНИЙ ГАЙ?
06:48
ЧИ ПРОКОВТНЕ БЕНЗИНОВА РІЧКА СТАНЦІЙНИЙ ГАЙ?

                 Чи проковтне бензинова річка

                                 станційний гай?
     Я добре пам'ятаю емоції та сподівання на новобудову, яка зростала - у місті над Десною 1979-80 років. Тривав першій рік мого студентства, коли у Новгороді-Сіверському ще діяв старий вокзал, що прагнув забезпечувати «ненав’язливий сервіс» як для автобусних, так і для залізничних перевезень. Низька, брудна, примітивна споруда, геть задушлива влітку, навряд чи у кого викликала позитивні емоції. В той же час, разом зі своїми земляками я мусив нею прислуговуватися. Інколи - навіть приходилось перекімарити ніч !
     Нарешті відкрили нову автобусну станцію. Вранці останнім рейсом зі «старого» вокзалу пішов   «ПАЗік» на найвіддаленіше на півночі району село Бучки, а вже на 13-00 першим відправився автобус на південнний закуток - до села Студинки щойно відкритої під оплески пасажирів новобудови!
     Для тієї пори не в кожному райцентрі Чернігівщини з’являлися подібні будівлі для пасажирів, очікувавших рейсу на село чи до обласного центру. Тож, я свої подорожі туди-сюди (між Новгородом та Черніговом) чотири роки здійснював з Божої волі зі «скляно-залізної» автостанції «Новгород-Сіверський». Величезні вікна, модернове начіння, нові оздоблюючі матеріали, кілька касових вікон, буфет, додаткові послуги… Ну, майже, як у столиці!
 
 Досить розумно було облаштовано і пристанційну територію. Навіть заасфальтували майданчики та дороги. Рівно, як і зробили покриття навісу над пероном із визначенням місця автобусу з конкретного маршруту. Інше питання, що яка якість!? Та на ту пору все це додавало певного настрою, після того з чим жили пасажири десятки попередніх років. Ото як кажуть, коли «вивели козу з хати…»
     Розумні люди потурбувалися про озеленення території. Впорядкували простір туями, кленами, каштанами, вербами та квітниками. У новому плануванні, задля надання автостанції затишного та свіженького вигляду, чвертьгектарну ділянку засадили сотнею дерев.
     Минуло 37 років. Геть впав, як серйозне підприємство, місцевий автопарк, залишивши з совецької минувшини тільки схожість у назві. Давно нема тих зручних та комфортних, як для 80–поч. 90-х - «роботяг»-«Ікарусів», «Туристів» тощо. Змінились і функції автостанції, яка, здається, у колишніх формах та змісті роботи виглядає у маленькому Новгороді-Сіверському досить архаїчно!? Тут, мабуть, саме життя та швидкі зміни у просторі та часі самі розпорядяться майбутнім цих колись креативних сіверських «візитівок»-«новенької» автостанції та серйозного, як за своїм складом, автотранспортного підприємства. До речі, вже наразі геть не чисельний колектив вчиться боротися за виживання. Щось з величезної площі пробують здавати в оренду, скорочуються у штаті…
     З територією, вкритою доволі розтраханим асфальтом, який нема кому поремонтувати та з очисткою від снігу сотень квадратних метрів взимку, є тема для роздумів. Бо до всього варто відноситись по-господарськи. Звичайно, що не так, як із інфраструктурою підприємств, які дико «прихватизовували» у 90-ті!
     
 Але найбільшу тривогу, до якої , мабуть, має бути прикута увага кожного новгород-сіверця - викликає доля липово-каштаново-кленового гаю!!! Йдеться, за чутками всезнаючої публіки, про бажання «новітніх прагматичних бізнесменів» пустити під сокиру 37-річний зелений куточок міста, побудувавши при цьому БЕНЗОЗАПРАВКУ!!! До речі, про те, що таке питання піднімалось навіть у міській раді автора цих рядків проінформували свої джерела в органі самоврядування. Кажуть, що навіть чітко вималювались як «лобіювальники» цієї безглуздої ідейки, так і розумні містяни, що принципово висловились проти. Що ж, будемо сподіватися, що ідея з черговим паскудством «місцевого» значення не отримає нової розкрутки і вважатиметься «зарубаною на корені»! Бо не можна ж наше життя до абсурду доводити, а спокійна рекреаційна територія, яких до речі зовсім мало залишилось у місті, продовжуватиме жити, даруючи затінок літом новгород-сіверцям та гостям. Інше діло, що час від часу територію варто звільняти від сміття, яке «дарують» нам далекі від людського розуміння краси та культури темні та недобрі люди. Амінь.

 

Категорія: Життя мого міста | Переглядів: 245 | Додав: Valery | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar