Головна » 2018 » Лютий » 18 » «Червоне-то любов, а чорне-то журба»
11:49
«Червоне-то любов, а чорне-то журба»

           «Червоне - то любов, а чорне - то журба»

Не часто на Новгород-Сіверщині побачиш присутність червоно-чорного націоналістичного Прапора. Навіть коли поважному Знамену вже вклоняються, (а не лишень терплять!) по всій Україні, за виключенням хіба що окупованих територій, у цім закутку публіка ще має дозріти. Для того, щоб не дивувати українство своєю невпевненістю, обережністю та нерішучістю щодо спокійного сприйнятття рідної національної атрибутики. Мабуть мені особисто разом із добрим приятелем Олександром Лупейком, козацьким лідером у районі та учасником війни, як нікому іншому відомо, як сей Прапор вводив у ступор до 2014 року всі «влади» Новгород-Сіверщини. Тож, вони завжди шарахались появи просто неба над публікою сих кольорів. Звичайно навіть на заходах, на яких «зціпив міцно зуби», посада зобов’язувала їхню присутність. А по-справжньому влада Новгород-Сіверщини навіть «високо в гору» пішла під націоналістичним Знаменом із очільництвом від Майдану! Так, на гору до Івана Мазепи та Карла ХІІ у Дігтярівці 2014 року! Світлини зафіксували цю мить! 

Але, не забуваймо, що будь-якій науці варто навчати. Тим більше людяність, яку жорстоко змосковщував ворог своїм тривалим пануванням на цій території. І тому, добрим варіянтом навчання науці розуміння та засвоєння складових рідної історії, стає прибуття до міста різних козацьких формувань з проукраїнською орієнтацією. Так, саме «з проукраїнською орієнтацією», оскільки акцент вельми важливий у контексті розуміння, що чисельні структури «козацького» середовище можуть викликати чимало запитань. Особливо, коли з вуст «зіркових козацьких генералів» ріже «серпом» москальський «їзік», підкріплений супроводом московського священицтва та далекою від антимосковщини риторикою отаманів. Ось і з’являється море запитань.

Натомість, коли на Новгород-Сіверській землі, яка дарувала Українській Державі дві потужні Козацькі сотні - Новгород-Сіверську та Шептаківську та запропонувала у різні часи Середньовіччя свій простір під стратегічні зіткнення оборонців з ворогами, з’являються червоно-чорні Стяги, спалахує надія на перспективу, а так і міцніє віра у перемогу над московським ворогом.

А пам’ять про Івана Богуна, мужнього достойника часів Козацьких війн, чиє порубане тіло 17 лютого 1664 року прийняли високі кручі Новгород-Сіверського Наддесення, перетворюється на джерело небаченої сили, на вічний стимул до життя, а так і до перемоги над Москвою кожне нове покоління українських патріотів. Можливо, тому й діти-богунці з Київського ліцею, що навчаються військовій науці перемагати лютого ворога, і які з гордістю несуть ім’я Героя України генерала московсько-української війни Ігоря Гордійчука - свого керівника, з насолодою напувалися цього дня повітрям Новгород-Сіверщини, у небі якої серед моря знамен, майорів і червоно-чорний Стяг наших перемог! Слава Україні! Героям Слава!

Категорія: Духовність Сіверського краю | Переглядів: 92 | Додав: Valery | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar