Головна » 2016 » Квітень » 30 » 17 рабовласників районної газети
18:44
17 рабовласників районної газети

               17 рабовласників районної газети

                                                                             
    27 квітня 2016 року Новгород-Сіверська районна рада, навіть за умовної багатопартійності, вкотре підтвердила, що залишається «однопартійною», висловивши 17 голосами незгоду добровільному виходу з гурту засновників місцевого видання «Сіверський край». В той день екстаз щирого кохання злив докупи "революціонерів з контрреволюціонерами" з конретною метою - послати далеко Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». У підсумку навіть "страстний тиждень" не допоміг районним обранцям стати трішки свідомішими! А завтра - був ЧИСТИЙ ЧЕТВЕР…
    Звичайно, що людей досвідчених на політичній діяльності в умовах Новгород-Сіверщини, де місцева влада ніколи не виявляла усвідомлення засад українського державотворення і яка не покинула орієнтуєнтуватися на «межигірські» пенькі, результат голосування за проект рішення по газеті «Сіверський край» не здивував. Подібне проходили! Варто тільки пригадати «провали» у районній раді серйозних інвестиційних проектів, або гучні звернення до Президента України щодо позбавлення звань Героїв України Бандери та Шухевича чи безсоромне лобіювання під конкретних депутатів на виборчих округах разом із відкритим спротивом голосуванню по земельним ділянкам на аукціон в області та ще й зі штучним оббрехуванням ймовірних інвесторів...?! Словом, бачили чимало ганьби - від лукавства самоврядного керівництва минулої каденції, домовленостей протилежних політичних сил «по понятіям», маніпуляцій з голосуванням - до невігластва та безглуздя у прийнятті рішень на сесіях районної ради. Що було, те було…
    До того ж, вже у нинішньої районної ради, розпочавшої каденцію восени 2015 року, навіть з зачином по-людськи не вийшло, бо районні «сенатори» накликали на себе за кілька годин стільки ганьби від виборців при обранні керівництва, що відмити стартовий бруд і до наступних виборів навряд чи вийде!?
    Так ось, про згадані політичні перепетії, які без прискіпливого погляду ЗМІ могли б залишитися непомітними серед іншого політичного непотрібу районного масштабу, вперше в історії Новгород-Сіверщини принципово висвітлювалися на шпальтах місцевої газети, що підтвердило рух «Сіверського краю» якомога далі від стану "придворного видання". І такий позитив, доречі, триває два роки, відколи місцевий тижневик прагне вибудовувати своє життя самостійним та незалежним від думок місцевих «князів». Газета сміливіше береться за гострі «кути» неподобств у тихому провінційному закутку, подає зауваження, котрі не завжди сприймаються «на ура» у кабінетах «сірої 4-х поверхівки» на вул. Майстренка. Їй пасує виконання просвітницької функції з патріотичного виховання серед гурту 3500 передплатників на підгрунті повноцінного висвітлення теми російсько-української війни, про яку за ці роки жоден новгород-сіверський чиновник так і не висловився публічно!? Словом, тренд УКРАЇНСЬКОГО у нашому житті на геть зросійщеному впродовж 23 років просторі Новгород-Сіверщини видання обіцяє відстоювати надійно. Мало того, газета прагне позбуватися прихованої політичної реклами як і однобокого висвітлення діяльності «поважних» осіб району. Тому, відповідна приктика не могла не хвилювати начальників у владних кабінетах. Адже вони ніколи не думали розлучатися з «прадавнім» принципом керування з позицій "прішол, увідєл, пабєділ" чи вказівками, накшталт «як, про що і коли писати..!» Одним словом, розумним людям і не варто було допускати ймовірності згоди новгород-сіверських діячів, які впродовж десятиліть вважали "Сіверський край" «кишеньковим» виданням, відкрити дорогу тижневику до вільного плавання.
    Серед присутніх на сесії, про що згадав тижневик в останньому числі, свій гострий розум, неначе досвідчені експерти, проявили "товаріщі", які пройшли шлях держслужбовців «першого гатунку» мало не з пелюшок! Навіть з брежнєвсько-черненківським вишколом знайшовся! Тому, здається, про креативну пораду чоловіка Крупської дивитися на газету, як на « агітатора, пропагандиста та організатора" він не міг не чути? Отож, бойова рать з «вчорашнього» прагнула не тільки не втратити колись підцензурну газету, а й надалі за її допомогою тримати громаду поза націонал-патріотичними ідеями, котрі, на їхнє нещастя, все таки торують дорогу й у Новгород-Сіверщині.
    Маючи досвід протистояння з відповідними діячами в райраді тривалий час, передбачити подібний «контреволюційний» демарш було не важко. А тому, про ймовірність спротиву з можливою «війною» «рабовласників» проти газети автор цих рядків не раз озвучував колегам-журналістам із районного ЗМІ. Ось і настав час, коли вони й подивилися на Закон України "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації", як на  «дишло». Тим більше, що досвід є. Від колег - колишніх начальників райради, а наразі - очільників міської ради. Змогли ж, розумники, "відшити" всіх із Законом про декомунізацію?
                                                 Замість епілогу
    Комусь звичайно дивно, що ПРОТИ роздержавлення газети «Сіверський край», у спосіб виходу з засновників видання, проголосували депутати, які за результатами виборів 2015 «умовно значаться» «революційними» та «майданівськими»? Так ось, тим, хто думав, що такі є у раді, прийдеться розчаруватися. Відповідних у Новгород-Сіверській раді ви не знайдете. Бо навряд чи можна уявити націонал-патріотичного депутата голосуючим проти СВОБІДНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРЕСИ? А щодо «ОДНОПОЛЯРНОСТІ», якою стала Новгород-Сіверська районна рада, то відповідна ганебна неприємність проявилась з першим кроком обранців - коли обирали голову районної ради. Здається пам’ятаєте, хто став головою, від якої політичної сили і чиї голоси отримав в «дарунок»?
    А враховуючи, що КОНТРРЕВОЛЮЦІЯ ніколи не робиться без "кишенькових" ЗМІ, то ці люди, що у «рабському» стані чверть століття тримали "Сіверський край", звичайно що не могли погодитись на ВОЛЮ районної газети. У всякому разі, їхня поведінка чітко визначилась на сесії районної ради 27 квітня. У частині безвідповідального ставлення до Українського Законодавства, перш за все та безглуздих пересторог до «Сіверського краю»!? Бо коли б не так, то навряд чи безсоромно висловлювали сумнів щодо очікуваної редакційної політии після роздержавлення газети? Це коли взялися прогнозувати, як то редакція одного разу візьме та й "привласнить" нерухому частину майна?
    Одним словом, як не повертай, а "райкомівським" нафталіном ой як смердить, а головні противники Закону України - вихованці совецько-кучмистсько-януковицької епохи навіть і не приховують намірів «погратися» у КОНТРРЕВОЛЮЦІЮ, рушійні сили якої у краї Сіверському давно прокинулись і до РЕВАНШУ готові. А про завдання газети у подібній ситуації ще більше 100 років тому розповів їхній же «вождь та вчитель», пам'ятник якому вони бережуть у нашому місті. Пам’ятаймо про таке, адже ми - українці!

 

Категорія: Життя мого міста | Переглядів: 457 | Додав: Valery | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar