Головна » 2018 » Лютий » 20 » «100 крилатих Героїв у Небо полетіло…»
20:07
«100 крилатих Героїв у Небо полетіло…»

«100 крилатих Героїв у Небо полетіло…»

(Кілька рядків з нагоди вшанування подвигу Небесної Сотні у дитячому товаристві міста Новгорода-Сіверського)

Молоде покоління моїх земляків із великою шаною та повагою ставиться до героїчного подвигу Небесної Сотні. І щорічно 20 лютого вшановує мужній чин відійшовших у Небо Героїв Революції Гідності. А за встановленою кілька років тому традицією, до затишної зали Новгород-Сіверського міського Центру дитячої та юнацької творчості після уроків приходять сюди учні зі своїми наставниками з міської гімназії №1 ім. Майстренка та ЗОШ І-ІІІст №2. Діти з вчителями, керівниками гуртків без зайвого галасу ведуть змістовну розмову про найтрагічнішу, а разом і найгероїчнішу сторінку життєпису новітньої України. 

Якраз той вік, коли юні українці мають набути достатньо інформації про героїчний чин старшого покоління. Звучить Державний Гімн України. Він вже від літа 2014-го молоддю співається «з рукою на серці». Так і цього дня. Запалено свічки. Хвилина мовчання. Хроніка з екрану веде присутніх віртуальною доріжкою у самісіньке серце столиці - на Майдан Незалежності. Палають шини, зривається і летить на януковицьких псів бруківка. Спалахують «коктейлі молотова»! Се - Революція Гідності, по обидва боки барикад якої постали дві ворожі сторони. З одного - продажна, ворожа, злодійська влада януковича, з наскрізь згнившим від лютої ненавісті до УКРАЇНСТВА оточенням, а навпроти - смілива та найкраща частина НАЦІЇ! Вона, окрім іншого, й наймужніша та найздоровіша за духом та свідомістю українська складова. Чоловіки, жінки, студенство… Які за ТРИ з гаком місяці революційних подій в Україні, від столиці й до райцентрів, поставили «крапку» у хибному сповзанні країни на ординський простір Мордору! Та перемога не дається без втрат, а тому - більш ніж СОТНЕЮ душ найдостойніші Лицарі, «Воїни Світла» відійшли у Небо. Заради нас. Щоб ми жили у красивій Українській Державі.

Про ці скрижалі вітчизняної історії 2013-2014 років, зайнявших у життєписі країни сторінки під назвою Революція Гідності та Небесна Сотня і говорили 20 лютого у Новгород-Сіверському Центрі дитячої та юнацької творчості діти та дорослі. Запрошувались до слова керуюча справами Новгород-Сіверської міської ради Людмила Ткаченко та журналіст - учасник Майданів 2013-14 років – автор сих рядків.

Висновок такий. Щасливі ці діти, бо на відміну від своїх батьків та дідів, зроставших у системі геть змосковщеній та покаліченій до останнього рядка рідній історії з героями, вони матимуть все, щоб називатися НАЦІЄЮ, цивілізованим народом у Незалежній Державі з правдивою історією. Але найголовніше вони вже сьогодні навчені героїчним досвідом попередників, а тому й боронитимуть Батьківщину від московського ворога! Слава Україні! Героям Слава!

Категорія: Життя мого міста | Переглядів: 112 | Додав: Valery | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar